Selen: suplementacja w autoimmunologicznych chorobach tarczycy – co warto wiedzieć?
Autoimmunologiczne choroby tarczycy rozwijają się, gdy twój własny układ odpornościowy uzna tkankę tarczycy za wroga...
Ponad 4000 zweryfikowanych opinii
Dokuczają ci problemy trawienne takie jak wzdęcia, uczucie pełności, zgaga, nudności? Narzekasz na brak apetytu, zaparcia lub biegunki ? W aptece Na83 podpowiemy jak możesz poradzić sobie z tymi dolegliwościami i poprawić trawienie! Na początek, zawsze przypominamy: postaw na zdrowie. Zadbaj o zdrowe odżywianie, zwiększ aktywność fizyczną i dobrze się wysypiaj. Zapoznaj się z prostymi, ale bardzo skutecznymi radami naszej zaufanej dietetyczki, zawartymi w tym artykule: Co na trawienie? Metody, które przynoszą ulgę | Apteka Na 83
W nawiązaniu do cytatu Hipokratesa „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.” dieta powinna dostarczać odpowiednich składników odżywczych bogatych w witaminy i minerały i nie szkodzić zdrowiu. Początek zdrowego odżywiania może być trudny, postaw na zdrowie i zacznij już dzisiaj dbać o siebie. Nie czekaj na przyjście problemów trawiennych.
Postaraj się spożywać posiłki o regularnych porach i jeść bez pośpiechu w małych porcjach. Staraj się zadbać, by żywność na Twoim stole była urozmaicona i pełnowartościowa bogata w błonnik. Odrzuć produkty wysoko przetworzone, smażone i staraj się unikać produktów powodujących wzdęcia przykładem są rośliny strączkowe tj. fasola, surowa kapusta, świeża cebula i czosnek. Pij wodę najlepiej ciepłą.
Przewlekłe wzdęcia mogą też podpowiadać, że wystąpiły poważniejsze problemy ze zdrowiem. Problemy trawienne mogą być też wynikiem zatrucia pokarmowego lub występować po zastosowaniu antybiotykoterapii.
Przypominamy jednak, że w przypadku uciążliwych i długotrwałych problemów trawiennych udaj się do lekarza. A jeśli masz problemy z odżywianiem i cierpisz na choroby przewlekłe koniecznie odwiedź dietetyka, który wybierze indywidualną najlepszą dla Ciebie zdrową dietę.
Co na trawienie w aptece Na83? Z pomocą przyjdą zioła na trawienie, leki bez recepty na trawienie i probiotyki.
Zioła na trawienie to zioła o działaniu pobudzającym czynność żołądka i wydzielanie soków trawiennych oraz zioła o działaniu przeciwzapalnym m. in koszyczek rumianku.
Zastosować możesz zioła poprawiające trawienie i apetyt. Do nich należą korzeń goryczki, liść bobrka trójlistkowego, korzeń cykorii, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń arcydzięgla, ziele krwawnika, owocnia pomarańczy gorzkiej, ziele piołunu, ziele mięty.
Wskazania do stosowania poszczególnych ziół na poprawę trawienia są zaburzenia trawienia, niestrawność, zgaga, nieżyt żołądka i jelit, stany skurczowe jelit, zmniejszone wydzielanie soków trawiennych. Pomocniczo do łagodzenia wzdęć możesz przygotować napar z owoców kminku lub owoców kopru włoskiego.
Ziół możesz użyć w swojej kuchni jako przypraw do gotowania ulubionych potraw, które nie tylko nadadzą lepszego smaku ale również poprawią trawienie tj imbir, kolendra, kardamon, koper włoski, kurkuma, kminek, kozieradka, anyż, mięta, bazylia, tymianek, majeranek.
Zioła na trawienie znajdziesz w naszej aptece pod różnymi postaciami: w formie sypkiej do przygotowania naparów lub herbatek ziołowych, w postaci kropli doustnych, tabletek lub kapsułek. Zioła na trawienie nie zastąpią zdrowego odżywiania. W celu poprawy trawienia zastosuj je doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości. Zioła nie powinny być stosowane długotrwale.
Nie stosuj ziół na własną rękę jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
Elementa Mundi Tinct. No 1 Purificatio 100 ml
ELEMENTA MUNDI
Zioło- Piast Floradix na Wątrobę płyn x 250 ml
ZIOŁO-PIAST HURTOWNIA...
Labofarm Tabletki przeciw niestrawności x 90 tabletek
LABORATORIUM...
Do łagodzenia nieprzyjemnych objawów trawiennych to leki na:
-niestrawność pobudzają perystaltykę jelit, regulują procesy trawienia m. in. produkcję enzymów trawiennych i wchłanianie składników
-zgagę łagodzą uczucie pieczenia w przełyku i zmniejszają zarzucanie treści żołądkowej do przełyku
-wzdęcia rozbijają pęcherzyki gazu w jelitach i zmniejszają uczucie pełności
-biegunkę środki hamujące perystaltykę jelit lub środki działające na zasadzie absorpcji
-zaparcia działają przeczyszczająco
-nudności preparaty hamujące wymioty i nudności
Niezmiennie zapraszamy do skorzystania z porady naszych farmaceutów, jaki preparat z apteki będzie łagodził Twoje uciążliwe problemy trawienne!
Zdrowe odżywianie i rezygnacja z tzw. złej żywności może ograniczyć występowanie przykrych dolegliwości trawiennych oraz polepszyć samopoczucie. Trawienie to bardzo ważny i skomplikowany proces zachodzący w naszym organizmie. Warto świadomie wybierać produkty, które będą dobrze oddziaływały na procesy trawienne i korzystnie wpływały na stan zdrowia.
Bibliografia:
Lamer-Zarawska E., Kowal-Gierczak B., Niedworok J., 2007. Fitoterapia i leki roślinne. Wyd. Lekarskie PZWL, Warszawa, ISBN-978-83-200-3401-1
Wanda, K., Agata, K. 2008. Składniki przypraw i ziół przyprawowych determinujące ich funkcjonalne właściwości oraz ich rola w żywieniu człowieka i zapobieganiu chorobom.
Kozłowska, K., Śnieżek, A., Winiarska-Mieczan, A., Rusinek-Prystupa, E., Kwiecień, M. 2017. Wpływ czynników stresogennych na odżywianie. Problemy Higieny i Epidemiologii, (98), 1.
Zaloguj się by dodawać komentarze