Zioła na przeziębienie

Zioła na przeziębienie polecane Na83

Zioła na przeziębienie skutecznie wspomagają organizm w walce z infekcją. Przeziębienie dokucza szczególnie w okresach przejściowych jesienno-wiosennych, gdy temperatura za oknem spada. Zimne powietrze i wahania temperatury powodują zmiany w błonie śluzowej nosa, dochodzi do osłabienia mechanizmów obronnych przez co błona jest bardziej narażona na kontakt z drobnoustrojami. Naszym pacjentom Na83 polecamy sprawdzone preparaty ziołowe, które wspomogą organizm i załagodzą objawy przeziębienia m. in. są to: 

zioła o działaniu napotnym 

owoc bzu czarnego najczęściej wykorzystuje się kwiaty i owoce podnosi odporność i zwalcza infekcje o różnorodnym podłożu, w tym przeziębienie. Zwiększa wydzielanie śluzu i jest wykorzystywany jako lek wykrztuśny.

Działa napotnie i przeciwgorączkowo.

kwiatostan lipy wykazuje właściwości napotne, moczopędne i przeciwzapalne. Pomocna jest także przy grypie i anginie oraz infekcjach górnych dróg oddechowych. 

zioła na przeziębienie stosowane na kaszel i ból gardła

ziele tymianku działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie i odkażająco. 

ziele macierzanki działa podobnie do tymianku, wykazuje właściwości wykrztuśne i odkażające

kwiat dziewanny bardzo dobrze sprawdzi się przy wspomaganiu w dolegliwościach ze strony układu oddechowego. Pomocna jest w stanach zapalnych oskrzeli, zwłaszcza przebiegających z zalegającym śluzem regularne spożywanie naparu z dziewanny rozrzedza flegmę i ułatwia odkrztuszanie. Dziewanna może być też wsparciem przy leczeniu uporczywego, suchego kaszlu. Ponadto ze względu na swoje właściwości powlekające może łagodzić ból gardła i chrypę. Wykazuje też działanie osłaniające.

Jak przygotować napary z ziół na przeziębienie dowiesz się z artykułu ZIOŁOWE RECEPTURY NA PRZEZIĘBIENIE, JAK PRZYGOTOWAĆ WŁASNE PANACEUM?czytaj więcej

Aktywne filtry

14 produktów