Efferalgan Vit C tabletki miękkie x 20 tabletek

Producent : UPSA SAS

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Efferalgan Vitamin C
Postać: tabl.mus.
Dawka: 0,33g+0,2g
Opakowanie: 20 tabl.
Skład: Efferalgan Vitamin C jest lekiem złożony. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.(1 tabletka musująca zawiera): paracetamol 330 mg, kwas askorbowy (witamina C) 200 mg. Substancje pomocnicze: potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan, sodu dokuzynian, powidon.
Działanie: Efferalgan Vitamin C jest lekiem złożony. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.
Wskazania: Wskazaniado stosowania:● ból o łagodnym i średnim nasileniu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne);● leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia;● gorączka.
Przeciwwskazania: Nie stosować leku Efferalgan Vitamin C:● jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Vitamin C,● u dzieci o masie ciała mniejszej niż 27 kg,● u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,● jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,● jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,● jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej,● jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,● w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną,● jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa, w przypadku, gdy podawane są duże dawki witaminy C (większe niż 1 g).
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Efferalgan Vitamin C może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią:● Rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia, leukopenia, neutropenia, spadek wartości INR (współczynnik krzepliwości krwi), wzrost wartości INR.● Zgłaszane były bardzo rzadkie, wymagające odstawienia leczenia, przypadki reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego.● Duże dawki kwasu askorbowego (większe niż 1 g) mogą powodować rozwój kamicy szczawianowej i moczanowej oraz nasilać hemolizę u osób z niedoborem G6PD w postaciach z przewlekłą hemolizą.
Dawkowanie: Efferalgan Vitamin C należy stosować doustnie.● Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i natychmiast wypić.● Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg: dawka jednorazowa wynosi 1-2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 12 tabletek (4 g).● Dla dzieci o masie ciała od 27 do 30 kg: 1 tabletka, kolejna dawka po 6 godzin. Maxymalnie na dobę 5 tabletek.● Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35 kg: 1-2 tabletek, kolejna dawka po 6 godzin. Maksymalnie na dobę 6 tabletek.● Dla dzieci o masie ciała od 35 do 50 kg: 1-2 tabletek, kolejna dawka po 4 godzin. Maksymalnie na dobę 7 tabletek.● Nie stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 10 dni w przypadku bólu, a w przypadku przeziębienia I grypy nie dłużej niż 3 dni u dorosłych, u dzieci zawsze nie dłużej niż 3 dni.
Prowadzenie pojazdów: Efferalgan Vitamin C nie wpływa na sprawność psychofizyczną. Brak jest przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Ciąża: Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.
Uwagi: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990337422
BLOZ_073280202
Szczegóły
UPSA SAS
3280202
LEK OTC
tabl.mus.
20 tabl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
12,86 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć