Ibum żel hasco x 50 g

IBUM

(Ibuprofenum+Levomentholum)

(50 mg + 30 mg)/g, żel 

Opis

IBUM

(Ibuprofenum+Levomentholum)

(50 mg + 30 mg)/g, żel 

Opis preparatu 

Żel Ibum jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wywiera skojarzone 

działanie zawartych w nim substancji czynnych: ibuprofenu i lewomentolu. Ibuprofen 

(niesteroidowy lek przeciwzapalny), którego działanie polega na hamowaniu syntezy 

prostaglandyn, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jednocześnie 

lewomentol zawarty w leku wywołuje uczucie chłodu w miejscu zastosowania oraz działa 

lekko znieczulająco.

Lek IBUM, żel przeznaczony jest do leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów 

pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie 

postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe i nerwobóle.

Przeciwskazania 

- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku,

- nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, 

- skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu  acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych w wywiadzie.

Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Leku nie należy stosować na skórę uszkodzoną lub będącą w stanie zapalnym.

W przypadku wystąpienia wysypki należy zaprzestać stosowania leku.

Należy zachować ostrożność podczas podawania leku i jednoczesnego stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy.

Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym  zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji 

występujących w przeszłości.

Skład

1 g żelu zawiera:

  • substancje czynne: ibuprofen 50 mg
  • lewomentol 30 mg
  • substancje pomocnicze: glikol propylenowy, etanol 96%, polisorbat 20, Karbomer EZ-2, 
  • aminometylopropanol, woda oczyszczona.

Jak stosować? 

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza.

Stosowanie leku IBUM, żel u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby

Pomimo tego, że ibuprofen wchłania się przez skórę w znacznie mniejszym stopniu niż po  podaniu doustnym, należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z  niewydolnością nerek lub wątroby. Lek stosuje się miejscowo na skórę.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 lat: nakładać 5 do 12 cm żelu (ilość odpowiadająca około 50 do 125 mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę na bolące miejsce. Żel należy delikatnie wsmarowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:

Nie ma właściwego wskazania do stosowania leku IBUM w postaci żelu u dzieci w tej grupie wiekowej. Niewskazane jest stosowanie leku bez zalecenia lekarza.

Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny w ciągu doby i nie dłużej niż przez 2 tygodnie, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym  wsmarowaniu leku należy umyć ręce.

W przypadku wrażenia, że działanie leku IBUM, żel jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku zastosowania większej dawki leku IBUM, żel niż zalecana

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Należy unikać stosowania leku podczas ciąży. Chociaż nie obserwowano działania 

teratogennego ibuprofenu, nie powinien on być stosowany podczas ciąży, ze względu na 

ryzyko opóźnienia porodu oraz wydłużenia czasu trwania porodu.

Karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Należy unikać stosowania leku podczas karmienia piersią ze względu na możliwość 

przenikania ibuprofenu do mleka kobiet karmiących piersią. 

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które  wydawane są bez recepty.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą wchodzić w interakcje z lekami obniżającymi

ciśnienie tętnicze krwi, chociaż możliwość takich interakcji z lekami stosowanymi miejscowo 

jest bardzo mała. Podczas jednoczesnego stosowania leku z kwasem acetylosalicylowym lub 

innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia  działań niepożądanych charakterystycznych dla tej grupy leków.

Przedawkowanie leku przy podaniu miejscowym jest mało prawdopodobne.

Objawami przedawkowania ibuprofenu są bóle głowy, wymioty, senność, niedociśnienie.

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku pominięcia dawki leku IBUM, żel

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek IBUM, żel może powodować działania niepożądane, występują one jednak 

bardzo rzadko. Zgłaszano następujące działania niepożądane:

- zaburzenia układu immunologicznego: nadwrażliwość, anafilaksja,

- zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, rzadko 

obrzęk, dermatoza (martwica naskórka i rumień wielopostaciowy),

- zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, skurcz oskrzeli, duszność,

- zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha i niestrawność.

Przechowywanie 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie należy stosować leku IBUM, żel po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Pojemność 

1 opakowanie leku zawiera 50 g 

Producent 

HASCO-LEK

Szczegóły
6799721
LEK OTC
żel
50 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
13,64 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Inne produkty

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć