Paracetamol Farmina 500mg czopki 10 sztuk

Producent : FARMINA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Paracetamol Farmina 500mg czopki 

Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Opis
Opis produktu
Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. 
Wskazania
BÓL GŁOWY / BÓLE MIEŚNIOWE / BÓLE STAWOWO-KOSTNE 
Poznaj inne preparaty marki FARMINA 
Skład
substancję czynną: paracetamol 500 mg,
substancje pomocnicze: tłuszcz stały.
Jak stosować? 
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin.
Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka.
Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.
Lek Paracetamol Farmina 500 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Jednorazowo zaleca się stosować 10 mg do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do 13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały).
Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba alkoholowa.
Nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.
Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła.
Czy pamiętasz, że? 
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol i niezwłocznie poradzić się lekarza, jeżeli wystąpią objawy takie jak: obrzęk języka lub gardła, twarzy, trudności w połykaniu, trudności z oddychaniem oraz czerwone, swędzące zmiany skórne. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach.
Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotrwale jedynie w przypadku konieczności.
Pojemność 
10 sztuk 
Producent 
Farmina 
Szczegóły
4594702
LEK OTC
czop.doodbyt.
10 czop. (blist.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
4,98 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć