Ponad 4000 zweryfikowanych opinii

APAP przeziębienie Max 1 g+50 mg+12,2 x 8 saszetek
Producent : US PHARMACIA SP. Z O.O.
Rodzaj: LEK OTC
Apap Przeziębienie Max, proszek do sporządzania roztworu doustnego, saszetki jest wskazany podczas leczenia objawowego przeziębienia i grypy, które przebiegają z: niedrożnością nosa i zatok, przekrwieniem i obrzękiem błony śluzowej nosa, uczuciem zatkanego nosa, nieżytem błony śluzowej nosa, bólem głowy, bólami związanymi z niedrożnością zatok oraz gorączka, uczuciem ogólnego rozbicia, zmęczenia.
Opis produktu
Apap Przeziębienie Max to produkt leczniczy stosowany do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Apap Przeziębienie Max zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Składniki leku łagodzą ból i gorączkę, zmniejszają ilość wydzieliny z nosa a także zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrini hydrochloridum.
1 saszetka zawiera substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) 1000 mg kofeina (Coffeinum) 50 mg fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum ) 12,2 mg.
Substancje pomocnicze: sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, acesulfam potasowy (E950), aspartam (E951), żółcień chinolinowa (E104), aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, aromat cytrynowy 501.476 AP0504, aromat mentolowy 550469 TP0300, aromat mięty pieprzowej SC447995, żółcień pomarańczowa FCF (E110).
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Lek stosuje się doustnie.
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Mieszać aż do rozpuszczenia. Pozostawić do ostygnięcia do temperatury umożliwiającej wypicie. Płyn należy wypić, gdy jest ciepły. Po rozpuszczeniu płyn ma postać opalizującego roztworu o żółtym zabarwieniu, o charakterystycznym miętowo-cytrynowym zapachu, bez osadu.
Apap Przeziębienie Max zawiera trzy substancje czynne które działają przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, powodują zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników preparatu oraz u osób z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, chorobą wrzodową żołądka w wywiadzie, zaburzeniami sercowo-naczyniowymi, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, guzem chromochłonnym nadnercza, jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, nadczynnością tarczycy, rozrostem gruczołu krokowego, wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, stosujących inhibitory monoaminooksygenazy MAO i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania.
Uważaj na działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Możliwe działania niepożądane leku ze względu na obecność paracetamolu:
Rzadko: - niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (niedobór płytek krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby leukocytów), neutropenia (zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych), - obrzęki, - ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, - świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, - nefropatie i tubulopatie (choroby nerek i dróg moczowych).
Bardzo rzadko: niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka. Obserwowano pojedyncze przypadki nekrolizy naskórka (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zespołu Stevensa-Johnsona, rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy.
Czy pamiętasz, że?
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki.. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.
Pojemność
8 saszetek
Producent
US pharmacia
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX** |
DARMOWA 12,99 zł. |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 2 DNI |
INPOST PACZKOMATY*** INPOSTA KURIER |
12,99 zł. 12,99 zł. |
1-2 DNI 1 DZIEŃ |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.
*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Aspirin tabletki 0.5 g x 10 tabletek
BAYER SP. Z O.O.
Ibuprom RR tabletki powlekane 400mg (MAX) x 24 tabletek
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Aspirin ultra fast tabletki musujące 500 mg x 12 tabletek
BAYER SP. Z O.O.
Ibuprom RR tabletki powlekane 400mg (MAX) x 48 tabletek
US PHARMACIA SP. Z O.O.
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Ibum kapsułki miękkie 200mg x 60 kapsułek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Vicks Antigrip Complex 10 saszetek
WICK PHARMA...
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
Xylometazolin Teva aerozol do nosa 1mg/ml x10ml
TEVA PHARMACEUTICALS...
Nasic kids aereozol do nosa 0.05mg+5mg x 10 ml
M.C.M. KLOSTERFRAU...
Strepsils na kaszel 375mg x 20 kapsułek ( data ważności...
RECKITT BENCKISER POLAND...
Supremin syrop 4mg/5ml x 200 ml
TEVA PHARMACEUTICALS...
Fiorda Junior malinowe pastylki x 15 pastylek
PHYTOPHARM KLĘKA S.A.
GLENMARK PHARMACEUTICALS...
Nasic aerozol do nosa 0.1mg+5mg x 10 ml
M.C.M. KLOSTERFRAU...
Sal Ems Factitium 450mg x 40 tabletek
PRZEDSIĘBIORSTWO...