MYLAN HEALTHCARE SP. Z O.O.
Ponad 1900 zadowolonych pacjentów

Pyralgina 500mg x 20 tabletek
Producent : ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Rodzaj: LEK OTC
Pyralgina zawiera metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie.
Metamizol należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu.
Opis produktu
Tabletki Pyralgina to lek do stosowania w bólu o dużym nasileniu oraz gorączce.
Skład
Substancją czynną jest: metamizol sodowy (Metamizolum natricum).
1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego jednowodnego.
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.
Wskazania
GORĄCZKA / PRZECIWBÓLOWE
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek podaje się doustnie. Tabletki należy przyjmować popijając wystarczającą ilością wody, w trakcie lub po posiłku.
Dorośli i młodzieży powyżej 15 lat (przy masie ciała minimum 53 kg) przy sporadycznych bólach i gorączce to 1 tabletka (500 mg) do 2 tabletek (1000 mg). Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 2 tabletki (1000 mg metamizolu), natomiast maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek (3000 mg metamizolu). Nie stosować leku dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie leku należy dostosować w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, osób z obniżonym klirensem kreatyniny oraz z zaburzeniami czynności wątroby i nerek.
Poznaj inne preparaty marki Polpharma
Przeciwwskazania
- jeśli pacjent ma uczulenie na metamizol, inne pochodne pirazolonu i pirazolidyny (np. propyfenazon, fenazon lub fenylobutazon) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeśli u pacjenta występuje zespół astmy analgetycznej lub znana nietolerancja na leki przeciwbólowe objawiające się pokrzywką, obrzękiem naczynioworuchowym (obrzękiem w obrębie języka, twarzy, warg i (lub) gardła) , tj. pacjenci, którzy reagują skurczem oskrzeli lub inną reakcją anafilaktoidalną na salicylany, paracetamol lub inne nie opioidowe leki przeciwbólowe, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne(NLPZ),
- jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności szpiku kostnego (np. po zastosowaniu leków obniżających odporność organizmu) lub zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia) lub pewnego rodzaju krwinek białych
- granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość;
- jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa;
- jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna);
- jeśli pacjent stosuje lek z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (np.fenylobutazon, propyfenazon);
- jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek Pyralgina zawiera sód.
Zastosowanie leku należy omówić z lekarzem w przypadku: chorób serca, zaburzeń krążenia, wysokiej gorączki, choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy, chorób uczuleniowych (pokrzywka, atopowe), nietolerancji niektórych barwników (tartrazyna) lub konserwantów (benzoesany).
Lek należy odstawić w przypadku wystąpienia: agranulocytozy, małopłytkowości, pancytopenii, ciężkiej choroby alergicznej.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Stosowanie leku Pyralgina jest przeciwwskazane z lekami z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (fenylobutazon, propyfenazon).
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Alkohol może wpływać na skuteczność leku.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku w ciąży oraz w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane,
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Pyralgina nie jest przeznaczona do stosowania u dzieci i młodzieży.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W zalecanym zakresie dawkowania nie zaobserwowano upośledzenia zdolności koncentracji i reagowania. Jednak w przypadku stosowania wyższych dawek należy zachować ostrożność i zrezygnować z obsługi maszyn, prowadzenia pojazdów lub wykonywania czynności obciążonych ryzykiem.
Czy pamiętasz, że?
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.
Przechowywanie
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Pojemność
20 tabletek
Producent
Polpharma
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* |
DARMOWA |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Maść Niedzwiedzia "polarny lód" 100 ml
SEW-MED MEDICAL
Nurofen Express Forte Tabs 400mg x 12 tabletek powlekanych
RECKITT BENCKISER POLAND...
Voltaren max żel 23.2mg/g x 180 g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Nurofen Mięśnie i Stawy żel 50mg/g x 100 g
RECKITT BENCKISER POLAND...
Metafen tabletki powlekane 2200mg+325mg x 20 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Voltaren emulgel 1% żel x 100 g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Mel tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej 7,5mg...
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
Ibufen dla dzieci Forte smak truskawkowy x 100 ml
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Dip Hot Krem rozgrzewający x 67 g
COLEP LAUPHEIM GMBH & CO. KG
Dextin roztwór doustny 10 ml 25 mg x 20 saszetek
SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.
Polopiryna Max tabletki dojelitowe 0.5g x 20 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Pedicetamol roztwór d/ust 0,1 g/ml x 30 ml
POLSKI LEK
GOLDisept spray do ust i gardła x 25 ml
TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY...
Polopiryna C tabletki musujące 500mg+200m x 10 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...