Fervex Junior granulat 3g x 8 saszetek

Producent : UPSA SAS

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Fervex Junior
Postać: gran.do sp.roztw.doust.
Dawka: 0,28g+0,1g+0,01g
Opakowanie: 8 sasz.
Skład: Każda saszetka zawiera:280 mg paracetamolu ( Paracetamolum) 100 mg kwasu askorbowego ( Acidum ascorbicum)  10 mg maleinianu feniraminy ( Pheniramini maleas). Substancje pomocnicze o znanym działaniu : 2,26 g mannitolu, 6,96 mg potasu, żółcień pomarańczowa w jednej saszetce. 
Wskazania: Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat. 
Przeciwwskazania: - Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.- Jaskra z wąskim kątem.- Rozrost gruczołu krokowegoz towarzyszącą retencją moczu.- Dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Interakcje: DOTYCZĄCE FENIRAMINY Niezalecane połączenia: -alkohol nasila działanie uspokajające większości leków przeciwhistaminowych – antagonistów receptora H1. Zmiany w zdolności skupienia uwagi mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy unikać przyjmowania napojów alkoholowych lub leków zawierających alkohol. Połączenia, które należy stosować ostrożnie: -inne leki o działaniu uspokajającym: pochodne morfiny (leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe), neuroleptyki, barbiturany, benzodiazepiny, leki przeciwlękowe inne niż benzodiazepiny (np. meprobamat), leki nasenne, leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym (amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina, trimipramina), leki przeciwhistaminowe blokujące receptor H1 o działaniu uspokajającym, leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym, baklofen i talidomid. Zwiększone hamowanie ośrodkowego układu nerwowego i związane z tym zmiany w zdolności skupienia uwagi mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. -inne leki o działaniu atropinowym: leki przeciwdepresyjne o budowie podobnej do imipraminy, większość leków przeciwhistaminowych blokujących receptor H1, antycholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie, leki atropinopodobne o działaniu przeciwskurczowym, dyzopiramid, neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny, klozapina. Sumowanie się działań niepożądanych atropinopodobnych, takich, jak: zatrzymanie moczu, zaparcia i suchość w jamie ustnej. DOTYCZĄCE PARACETAMOLU -Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. -Ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne z grupy barbituranów i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem zwiększają ryzyko uszkodzenia wątroby. -Kofeina nasila działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe paracetamolu. -Jednoczesne stosowanie dużych dawek paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek -Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. -Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.  -Wpływ na wykonywane badania laboratoryjne: podawanie paracetamolu może mieć wpływ na wyniki badania poziomu kwasu moczowego we krwi wykonywanego metodą obejmującą zastosowanie kwasu fosforo-wolframowego, jak również na badanie poziomu glukozy metodą oksydazowo-peroksydazową.  DOTYCZĄCE WITAMINY C Kwas askorbowy: -może zmniejszać skuteczność warfaryny i stężenie flufenazyny w osoczu,  -zmniejsza pH moczu, co może mieć wpływ na wydalanie innych, równocześnie stosowanych leków.
Dawkowanie: Dawkowanie Dzieci i młodzież Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Młodzież od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę.  Maksymalne zalecane dawki paracetamolu Dzieci i młodzież o masie ciała do 50 kg: maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg mc./dobę, łącznie nie większa niż 3 g/dobę, podawana w dawkach podzielonych po 10-15 mg/kg mc. Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 50 kg: maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g/dobę (patrz punkt 4.9). Częstość stosowania produktu Pomiędzy podaniem kolejnych dawek zachować przynajmniej 4-godzinne odstępy. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek powinny wynosić przynajmniej 8 godzin. Okres stosowania produktu Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Sposób podawania Produkt jest podawany doustnie.  Zawartość saszetki należy rozpuścić w dostatecznej ilości zimnej lub gorącej wody.
Środki ostrożności: Ostrzeżenia Należy powtórnie rozważyć celowość leczenia w przypadku, gdy objawy utrzymują się po trzech dniach leczenia. Ryzyko wystąpienia uzależnienia, głównie psychicznego, obserwowane jest zwłaszcza w przypadku stosowania dawek większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.  Środki ostrożności dotyczące stosowania Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania.  Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD). Ze względu na zawartość żółcieni pomarańczowej produkt może powodować reakcje alergiczne.
Prowadzenie pojazdów: Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia uczucia senności podczas przyjmowania leku, co może stanowić zagrożenie u osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących maszyny.
Ciąża: Z uwagina brak przeprowadzonych badań na zwierzętach i danych z badań klinicznych u ludzi ryzyko nie jest znane. Dla zachowania ostrożności, należy unikać stosowania tego leku podczas ciąży i karmienia piersią.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990847310
BLOZ_076262321
Szczegóły
UPSA SAS
6262321
LEK OTC
gran.do sp.roztw.doust.
8 sasz.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
15,79 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć