Pedicetamol roztwór d/ust 0,1 g/ml x 30 ml

Producent : POLSKI LEK

Rodzaj: LEK OTC

Pedicetamol® zawiera paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Opis

Opis produktu 

Pedicetamol® zawiera paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Lek jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, gorączka nie ustąpi po 3 dniach lub jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach u dzieci lub 5 dniach u dorosłych (2 dni w przypadku bólu gardła), należy zwrócić się do lekarza.

Jedyny od pierwszych dni życia w dawce 100 mg/ml.

75% mniej płynu do połknięcia dla dziecka w porównaniu do innych paracetamoli dla dzieci dostępnych na rynku w stężeniu 24 mg/ml. Skoncentrowana dawka leku oznacza dla Twojego dziecka mniej płynu do połknięcia, a dla Ciebie łatwiejszą podaż leku za pomocą wygodnego kroplomierza z podziałka.

Jak stosować? 

Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach (ml) roztworu doustnego. Dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml):

  • U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą zakraplacza dołączonego do opakowania 30 ml.
  • U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania 60 ml.

Jeżeli pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, lek może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku odpowiednią dawkę należy wyliczyć zgodnie z poniższą instrukcją:

  • masa ciała dziecka w kilogramach (kg) x 0,1 × dawka leku Pedicetamol® w mililitrach (ml)

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 60 mg/kg/dobę bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem.

Składniki 

1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to: makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E122).

Pojemność 

30 ml 

Producent 

Polski-Lek 

Szczegóły
POLSKI LEK
8678301
LEK OTC
rozt.doust.
30 ml
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
14,28 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć