Ibufen dla dzieci Forte smak malinowy x 100 ml
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Ponad 2100 zadowolonych pacjentów
Producent : PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Rodzaj: LEK OTC
Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym
przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci.
Lek Paracetamol Hasco - smak truskawkowy
Opis preparatu
Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym
przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany.
Ponadto lek stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Przeciwskazania
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania.
W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 3 dni.Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.
Lek należy ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek.
W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
Ciąża i karmienie piersią
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Paracetamol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Jak stosować ?
Lek stosuje się doustnie.
Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.3/5
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.
Pominięcie zastosowania leku
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób):
skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza);nudności, wymioty, biegunka.
Lek stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby
i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry).
Przechowywanie
Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażać.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci
Pojemność
125 ml
Producent
HASCO-LEK
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* |
DARMOWA |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Ibufen dla dzieci Forte smak malinowy x 100 ml
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Pedicetamol roztwór d/ust 0,1 g/ml x 30 ml
POLSKI LEK
Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 200mg/5ml truskawkowy...
RECKITT BENCKISER POLAND...
Ibufen Junior 200mg 10 kapsułek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Apap dla dzieci Forte zawiesina 40mg/ml x 85 ml
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Ibufen dla dzieci Forte smak truskawkowy x 100 ml
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
BAYER SP. Z O.O.
Voltaren max żel 23.2mg/g x 180 g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Neo-angin tabletki do ssania x 24 tabletki
M.C.M. KLOSTERFRAU...
Strepsils Pomarańczowy z witaminą C pastylki x 24 pastylek
RECKITT BENCKISER POLAND...
Septolete ultra eukaliptus x 16 pastylek twardych
KRKA D.D. NOVO MESTO
Dip Hot Krem rozgrzewający x 67 g
COLEP LAUPHEIM GMBH & CO. KG
Aspicam Bio tabletki 7.5mg x 20 tabletek
BIOFARM SP.Z O.O.