Nasivin BABY soft 0.01% z glicerolem do nosa x 5 ml leki na katar MERCK SP.Z O.O.

Nasivin BABY soft 0.01% z glicerolem do nosa x 5 ml

Producent : MERCK SP.Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Nasivin Baby 0,01% lek do stosowania do noska dla dzieci, które ukończyły 3. miesiąc życia. Lek udrażnia zatkany nosek niemowląt i ułatwia oddychanie.

Opis
Opis produktu
Nasivin baby
Jak pomaga?
Lek Nasivin Baby zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne. Zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.
Skład
Substancją czynną leku jest Oksymetazoliny chlorowodorek.1 ml roztworu zawiera 0,1 mg Oksymetazoliny chlorowodorku. 1 kropla roztworu zawiera 2,8 mikrogramów Oksymetazoliny chlorowodorku.
Inne składniki leku to: Kwas cytrynowy jednowodny, Sodu cytrynian, Glicerol 85%, Woda oczyszczona.
Nasivin Baby nie zawiera substancji konserwujących.

Jak stosować?

Lek Nasivin Baby należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami podanymi w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego). Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę. Niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1.roku życia: wkraplać po 1 do 2 kropli Nasivin Baby do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni.

Sposób stosowania leku przedstawiono na rysunku w ulotce. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę, aby uzyskać pełną dawkę. Ponieważ butelka z kroplomierzem musi być podczas zakraplania trzymana denkiem do góry, podawanie leku Nasivin Baby, jest możliwe tylko wtedy, gdy głowa dziecka jest odchylona do tyłu.

Kiedy nie stosować?

 • jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów);
 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na oksymetazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nasivin Baby.
 • Nasivin Baby może być stosowany ze szczególną ostrożnością i tylko po dokładnym rozważeniu przez lekarza stosunku korzyści i ryzyka w przypadku:
 • leczenia inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO) i innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi;-zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania;
 • ciężkich chorób serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca,nadciśnienie tętnicze);
 • guza chromochłonnego nadnerczy;
 • zaburzeń metabolicznych (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca).

Interakcje

Stosowanie leków zawierających oksymetazolinę, takich jak Nasivin Baby, jednocześnie z niektórymi lekami stosowanymi w depresji, takimi jak inhibitory MAO typu tranylcyprominy i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.

Ciąża

Nasivin Baby jest przeznaczony do stosowania u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia. Przed zastosowaniem każdego leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Działania niepożądane

 • Jak każdy lek, Nasivin Baby może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane występujące:
 • często (u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów stosujących lek): pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie,zwłaszcza u pacjentów wrażliwych;
 • niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1000 pacjentów stosujących lek): objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku;
 • rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale u więcej niż 1 na 10000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (tzw. reaktywnego przekrwienia). Przedłużone lub częste stosowanie, jak również stosowanie większych niż zalecane dawek leku Nasivin Baby może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania. Okres ważności leku Nasivin Baby po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 12 miesięcy. Nie należy stosować leku Nasivin Baby po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Pojemność

5 ml

Producent

MERCK SELBSTMEDICATION GMBH

Szczegóły
3031131
LEK OTC
krop.do nosa
5 ml
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
27,74 zł
w tym VAT
Cena
27,74 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni