Myconafine krem 10mg/g 15 g

Producent : AXXON SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Myconafine 1%
Postać: krem
Dawka: 0,01 g/g
Opakowanie: 15 g (tuba)
Skład: 1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum). Substancje pomocnicze – patrz punkt 6.1
Wskazania: Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity z rodzaju Trichophyton (np. T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum (np. grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica tułowia). Drożdżakowe zakażenia skóry wywołane przez rodzaj Candida (np. Candida albicans). Łupież pstry.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na terbinafinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą (patrz punkt 6.1).
Działania niepożądane: Rzadko występuje zaczerwienienie, świąd lub pieczenie skóry w miejscach pokrytych kremem. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami alergicznymi, takimi jak: świąd, wysypka, pęcherzyki i pokrzywka, które wprawdzie pojawiają się rzadko, jeśli jednak wystąpią, leczenie należy przerwać.
Interakcje: Nie są znane interakcje preparatu Myconafine 1% krem z innymi lekami.
Dawkowanie: Preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę. Preparat stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze raz na dobę. Przed nałożeniem kremu należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie nanoszony lek. Cienką warstwę kremu należy nanieść na chorobowo zmienione miejsca na skórze i okolice, a następnie lekko wcierać. Jeżeli preparat jest stosowany w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), to miejsca na które naniesiono krem można przykryć gazą, zwłaszcza na noc. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat Czas leczenia Grzybica stóp -1 tydzień raz na dobę. Grzybica fałdów skórnych - 1 tydzień raz na dobę Drożdżyca skóry - 1 tydzień raz na dobę Grzybica tułowia- 1 tydzień raz na dobę Łupież pstry - 2 tygodnie raz na dobę Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy stanu chorego, należy zweryfikować diagnozę. Stosowanie u dzieci Nie zaleca się stosowania Myconafine 1% kremu u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku Nie ma danych wskazujących, iż leczenie chorych w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania oraz, że u tych chorych mogą się pojawiać działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów.
Środki ostrożności: 4.4 Specjalne ostrzeżenia i szczególne środki ostrożności dotyczące stosowania Myconafine 1% jest preparatem przeznaczonym wyłącznie do stosowania na skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. W przypadku kontaktu preparatu z oczami należy przemyć je dokładnie bieżącą wodą. Myconafine 1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Prowadzenie pojazdów: Stosowanie preparatu Myconafine 1% na skórę nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Ze względu na małą absorpcję terbinafiny w kremie podanej na skórę, przypadki przedawkowania występują bardzo rzadko. Przypadkowe połknięcie zawartości jednej tuby preparatu, tj. 30 g, czyli 300 mg chlorowodorku terbinafiny odpowiada połknięciu jednej tabletki zawierającej 250 mg terbinafiny. W razie przypadkowego połknięcia preparatu Myconafine 1% właściwą metodą postępowania jest płukanie żołądka.
Ciąża: Ciąża Ze względu na bardzo ograniczone doświadczenie kliniczne u kobiet w ciąży, w okresie ciąży nie należy podawać preparatu Zelefion, chyba że korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu i dziecka. Badania toksycznego oddziaływania terbinafiny na płód i badania płodności na zwierzętach nie wykazały szkodliwego działania. Laktacja Preparatu Myconafine 1% nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Terbinafina przenika do mleka kobiecego. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry, w tym piersi.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990682843
BLOZ_078492612
Szczegóły
8492612
LEK OTC
krem
15 g (tuba)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
9,28 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć