Ponad 2600 zweryfikowanych opinii

Fervex o smaku malinowym x 12 saszetek
Producent : UPSA SAS
Rodzaj: LEK OTC
Fervex o smaku malinowym to produkt leczniczy do leczenia doraźnego objawów przeziębienie, grypy, stanów grypopodobnych jak np. ból głowy, gorączka, katar. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.
Smak malinowy.
Opis preparatu
Fervex o smaku malinowym to lek złożony, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwhistaminowe (co wiąże się ze zmniejszeniem przekrwienia błony śluzowej nosa, hamowaniem odruchu kichania i łzawienia oczu). Dodatkowo lek uzupełnia niedobory witaminy C (kwasu askorbowego).
Wskazania
Leczenie objawów grypy, stanów grypopodobnych, przeziębienia u osób powyżej 15 lat i dorosłych jak:
- ból głowy,
- gorączka,
- zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
Leku nie stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.
W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.
Stosowanie leku w przypadku zaburzonej czynności nerek należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.
Młodzież powyżej 15 lat i dorośli: 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Saszetki można stosować co 4 godziny (nie wcześniej).
Sposób przygotowania: zawartość jednej saszetki rozpuścić w szklance gorącej / zimnej wody.
Skład
Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), feniramina (Pheniramini maleas).
1 saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa; aromat malinowy:octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan
Ostrzeżenia i środki ostrożności
- Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na wystąpienie zawrotów głowy, zaburzeń równowagi, zaburzeń pamięci, zaburzeń koncentracji uwagi.
- Stosując lek Fervex nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol; osoby dorosłe o masie większej niż 50 kg nie powinny przyjmować więcej niż 4 gramy na dobę (4000 mg) paracetamolu.
- Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób regularnie spożywających alkohol.
- Podczas przyjmowania leku Fervex nie należy spożywać alkoholu, leków zawierających alkohol oraz środków uspokajających.
- Lek zawiera sacharozę - należy wziąć to pod uwagę stosując dietę ubogocukrową i u osób z cukrzycą.
Pojemność
12 saszetek
Producent
UPSA SAS
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX** |
DARMOWA 12,99 zł. |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 2 DNI |
INPOST PACZKOMATY*** INPOSTA KURIER |
12,99 zł. 12,99 zł. |
1-2 DNI 1 DZIEŃ |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.
*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Polopiryna S 300 mg x 30 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Ibum Express kapsułki miękkie 0,4 g x 24 kapsułek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Ibuprom max sprint kapsułki miękki 400mg x 20 kapsułki
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Ibuprom max rapid tabletki powlekane 400 mg x 24 tabletki
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
Polopiryna S 300 mg x 30 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
ENGELHARD ARZNEIMITTEL...
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Ibum Forte kapsułki miękkie 400mg x 24 kapsułek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Aspirin C tabletki musujące 400mg+240mg x 20 tabletek
BAYER SP. Z O.O.
ACC Mini tabletki musujące 100 mg x 20 tabletek
SANDOZ GMBH
Scorbolamid EXTRA tabletki drażowane x 20 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Honikan gardło i kaszel żel 10 saszetek
USP ZDROWIE SP. Z O.O