Urosept tabletki drażowane x 60 tabletek

Opis
Nazwa: Urosept
Postać: tabl.drażow.
Dawka: -
Opakowanie: 60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Skład: Substancje czynne1 tabletka drażowana zawiera: - wyciąg gęsty złożony z liści brzozy,korzenia pietruszki, naowocni fasoli(Extractum spissum compositum (4-7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]) - 86,2mg; - naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseolipericarpium) - 78 mg;- wyciąg suchyz liści borówki brusznicy (Vitis idaeae foliiextractum siccum (3-6 : 1), ekstrahent: woda) - 26 mg;- wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), ekstrahent: woda) - 8 mg;- potasu cytrynian (Kalii citras) - 19 mg;- sodu cytrynian (Natrii citras) - 16 mg.Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna E 132, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).  
Działanie: Urosept jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym.
Wskazania: Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Urosept® może powodować działania niepożądane. Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.
Interakcje: Stosowanie innych leków:Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: stosować doustnie, 3 razy dziennie po 2 tabletki, popić szklanką wody lub według indywidualnych wskazań lekarza. Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.
Środki ostrożności: Nie stosować, jeśli występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.
Prowadzenie pojazdów: Stosowanie leku nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.
Przedawkowanie: W przypadku zażycia większej dawki leku Urosept®niż zalecana:Brak danych dotyczących przedawkowania.W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ciąża: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Uwagi: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Podczas przechowywania możliwe jest wystąpienie ciemniejszych przebarwień otoczki, co nie wpływa na właściwości terapeutyczne leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego lekupo upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
PKWIU21.20.13.0
RodzajLek ziołowy
EAN5909990422173
BLOZ_074376803
Szczegóły
4376803
LEK OTC
tabl.drażow.
60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
15,30 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć