Fitolizyna pasta x 100 g infekcje ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Fitolizyna pasta x 100 g

Producent : ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Fitolizyna Pasta tradycyjny lek roślinny stosowany jako środek moczopędny i przeciwzapalny. Lek wskazany jest dla osób dorosłych.

Opis
Opis produktu 
Fitolizyna Pasta lek roślinny zawierający wyciąg złożony ziołowy. Polecany jako tradycyjny środek leczniczy stosowano pomocniczo w stanach zapalnych dróg moczowych i w profilaktyce kamicy nerkowej. Lek wskazany jest do stosowania dla osób dorosłych.
 • Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany:
 • pomocniczo w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych,
 • pomocniczo w kamicy dróg moczowych (w drobnych złogach,tzw. piasku nerkowym),
 • profilaktycznie w kamicy nerkowej.
Składniki
Substancją czynną leku jest wyciąg złożony (1:1,3-1,6) z: kłącza Perzu (Agropyri rhizomate) 12,5 cz., łuski Cebuli (Allii cepae squama) 5,0 cz., liści Brzozy (Betulae folio) 10,0 cz., nasion Kozieradki (Foenugraeci semine) 15,0 cz., korzenia Pietruszki (Petroselini radice) 17,5 cz., ziela Nawłoci (Solidaginis herba) 5,0 cz., ziela Skrzypu (Equiseti herba) 10,0 cz., korzenia Lubczyku (Levistici radix) 10,0 cz.i ziela Rdestu ptasiego (Polygoni avicularis herba) 15,0 cz.Ekstrahent: Etanol 45% (V/V) 5 g leku zawiera 3,36 g substancji czynnej.
Pozostałe składniki to: Glicerol 99,5%, Agar, Olejek eteryczny miętowy, Olejek eteryczny szałwii muszkatołowej, Olejek eteryczny pomarańczy słodkiej, Olejek eteryczny sosny zwyczajnej, Skrobia pszeniczna, Wanilina, Etylu parahydroksybenzoesan (E214), Woda oczyszczona. Lek zawiera do 4% (V/V) Etanolu.
Jak stosować?
Fitolizyna jest tradycyjnym lekiem roślinnym stosowanym jako środek moczopędny i przeciwzapalny. Ma postać pasty doustnej, zawierającej wyciąg złożony z: kłącza perzu, łuski cebuli, liści brzozy, nasion kozieradki, korzenia pietruszki, ziela nawłoci, ziela skrzypu, korzenia lubczyku i ziela rdestu ptasiego. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podanie doustne.
Dorośli: l łyżeczkę (około 5 g) pasty rozpuścić w ½ szklanki ciepłej przegotowanej wody, pić 3-4 razy na dobę.
Dzieci i młodzież Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane.
Bez konsultacji z lekarzem nie zaleca się stosowania dłużej niż 2-4 tygodnie.
Przeciwwskazania
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae), z rodziny baldaszkowatych (Apiaceae dawniej Umbelliferae), anetol lub na alergeny pyłku brzozy, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
w przypadkach, w których zaleca się zmniejszenie ilości płynów (np.ciężkie choroby serca lub nerek).
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podanie doustne.
Dorośli: l łyżeczkę (około 5 g) pasty rozpuścić w ½ szklanki ciepłej przegotowanej wody, pić 3-4 razy na dobę.
Dzieci i młodzież Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane.
Bez konsultacji z lekarzem nie zaleca się stosowania dłużej niż 2-4 tygodnie.
Przypomnienie 
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotychczas nie stwierdzono wpływu na działanie innych leków. W związku z działaniem moczopędnym należy brać pod uwagę szybszą eliminację innych, równocześnie przyjmowanych leków.
Lek może:
 • nasilać działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych), leków hipoglikemizujących, soli litu, inhibitorów monoaminooksydazy,
 • przedłużać działanie pentobarbitalu, amionopiryny i paracetamolu,
 • hamować wchłanianie β-karotenu, α-tokoferolu, cholesterolu i leków w jelicie cienkim.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Brak danych dotyczących wpływu na płodność.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
 • reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa);
 • zawroty głowy;
 • nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia;
 • nadwrażliwość na promienie UV.
Przechowywanie
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Producent 
Polpharma 
Pojemność 
100 g 
Szczegóły
3281611
LEK OTC
pasta doustna
100 g (tuba)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
19,22 zł
w tym VAT
Cena
19,22 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 2600 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć