Apap Junior granulat 0.25g x 10 torebek ból i gorączka US PHARMACIA SP. Z O.O.

Apap Junior granulat 0.25g x 10 torebek

Producent : US PHARMACIA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu u dzieci powyżej 4 lat.

Opis

Opis produktu

 Apap Junior to lek w formie truskawkowo-waniliowego granulatu podawanego na język, który jest przeznaczony dla dzieci. Lek zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Apap Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Smak truskawkowo-waniliowy.

Zobacz preparaty marki US PHARMACIA 

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Wskazania

Apap Junior podaje się w celu obniżenia gorączki, a także złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie, na język, bez popijania.

Nie należy przyjmować leku po posiłku.

Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawka leku zależy od wieku i masy dziecka ( zgodnie z tabelą).

Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

Masa ciała (wiek)               Dawka jednorazowa                                   Maksymalna dawka dobowa

17 kg - 25 kg (4-8 lat)     250 mg paracetamolu (1 saszetka)                1000 mg paracetamolu (4 saszetki)

26 kg-40 kg (8-12 lat)      500 mg paracetamolu (2 saszetki)                1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Apap Junior:

jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników,

jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Apap Junior należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent cierpi na ciężkie zaburzenie czynności nerek albo wątroby a także w przypadku pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez cech marskości (występuje u nich większe ryzyko przedawkowania).

Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.

Należy zwrócić uwagę, czy inne produkty stosowane podczas leczenia nie zawierają paracetamolu, aby uniknąć ryzyka przedawkowania.

Zaleca się ostrożność podczas podawania paracetamolu pacjentom z ciężką niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby (łagodnej do umiarkowanej).

Niebezpieczeństwo przedawkowania jest większe u osób z poalkoholowym uszkodzeniem wątroby bez cech marskości. Należy zachować ostrożność w przypadkach przewlekłego alkoholizmu. W takich przypadkach nie należy przekraczać dobowej dawki 2 g.

W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki lub objawów wtórnego zakażenia, lub przy utrzymywaniu się objawów ponad 3 dni należy ponownie ocenić stosowane leczenie.

Należy zachować ostrożność w przypadkach podawania paracetamolu osobom odwodnionym lub przewlekle niedożywionym. Całkowita dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę u osób dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 50 kg.

Nie należy przyjmować leku Apap Junior przez długie okresy lub w dużych dawkach bez konsultacji z lekarzem lub dentystą.

Apap Junior w 1 saszetce zawiera 600 mg sorbitolu i 0,1 mg sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Pojemność

10 torebek

Producent

USP Zdrowie

Szczegóły
3000981
LEK OTC
gran.
10 sasz.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
22,95 zł
w tym VAT
Cena
22,95 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni