Apap noc 500mg+25mg x 12 tabletek
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Ponad 4000 zweryfikowanych opinii
Producent : ZENTIVA K.S.
Rodzaj: LEK OTC
Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat z masą ciała poniżej 21 kg.
Opis produktu
Paracetamol Zentiva to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki.
Paracetamol Zentiva jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Wskazania
Paracetamol Zentiva jest wskazany w bólach głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobólach, bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki.
Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana; skrobia kukurydziana; talk (E 553); kwas stearynowy typ 50; powidon (K25); potasu sorbinian (E 202); woda oczyszczona.
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie.
Wiek Masa ciała Dawkowanie Maksymalna dawka dobowa
6 do 8 lat 21 do 24 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 2,5 tabletki (1,25 g)
9 do 10 lat 25 do 32 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 3 tabletki (1,5 g)
10 do 12 lat powyżej 33 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 4 tabletki (2 g)
12 do 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat powyżej 60 kg 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.
Przeciwwskazania
Produktu leczniczego Paracetamol Zentiva nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.
Uważaj na działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób): niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby); wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie.
Czy pamiętasz, że?
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.
Pojemność
50 tabletek
Producent
Zentiva
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX** |
DARMOWA 12,99 zł. |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 2 DNI |
INPOST PACZKOMATY*** INPOSTA KURIER |
12,99 zł. 12,99 zł. |
1-2 DNI 1 DZIEŃ |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.
*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Apap noc 500mg+25mg x 12 tabletek
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Ibum Express Forte kapsułki miękkie 0,4 g x 24 kapsułek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Voltaren Expres Forte x 10 kapsułek
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Etopiryna tabletki 300mg+50mg+100m x 10 tabletek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
BERLIN CHEMIE AG
Mel tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej 7,5mg...
PRZEDSIĘBIORSTWO...
No-Spa Max 80 mg x 24 tabletki powlekane
SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.
IPSEN CONSUMER HEALTHCARE
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
Ibuprom max sprint kapsułki miękki 400mg x 20 kapsułki
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Ibuprom RR tabletki powlekane 400mg (MAX) x 48 tabletek
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Gelovox tabletki do ssania porzeczkowo-mentolowe x 20...
SIROSCAN SP. Z O.O.
Hot Plast Forte plaster rozgrzewający 12 x 18 cm 1 sztuka
PASO-TRADING SP. Z O.O.
Argentin T- spray do gardła x 20 ml
SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.
Mel tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej 7,5mg...
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Paracetamol Farmina 500mg czopki 10 sztuk
FARMINA SP. Z O.O.
Felogel NEO żel 0,01 g/g x 60g
SOPHARMA WARSZAWA SP. Z O.O.