Hitaxa Fast tabletki 5mg x 10 tabletek
ADAMED PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
Ponad 4000 zweryfikowanych opinii
Producent : KRKA D.D. NOVO MESTO
Rodzaj: LEK OTC
Dasergin zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.
Opis produktu
Dasergin zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.
Wskazania
Dasergin łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. Do objawów należą: kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.
Lek Dasergin jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.Złagodzenie tych objawów utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Skład
Substancja czynna: Desloratadinum
Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, kwas solny (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna i talk w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza, makrogol 400, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171) i indygokarmin (E132) w otoczce tabletki.
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat. Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę popijana wodą, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku. Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę należy połykać w całości. Czas trwania leczenia lekiem Dasergin określi lekarz po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż przez 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie), lekarz zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby. Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i dłużej niż przez 4 tygodnie), lekarz może zalecić dłuższe stosowanie leku. W pokrzywce czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów. Z tego powodu pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Nie stosować leku Dasergin dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.
Czy pamiętasz, że?
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki.. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.
Pojemność
10 tabletek
Producent
Krka
SPOSÓB DOSTAWY |
KOSZT DOSTAWY |
CZAS DOSTAWY (dni robocze) |
DPD KURIER |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA |
11,99 zł. |
1 DZIEŃ |
ODBIÓR OSOBISTY* SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX** |
DARMOWA 12,99 zł. |
PON - PT 7:00 - 20:00 SOBOTA 7:00 - 15:00 2 DNI |
INPOST PACZKOMATY*** INPOSTA KURIER |
12,99 zł. 12,99 zł. |
1-2 DNI 1 DZIEŃ |
*DARMOWY ODBIÓR w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.
** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.
*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.
Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.
Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.
Podobne produkty
Hitaxa Fast tabletki 5mg x 10 tabletek
ADAMED PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
Zyrtec UCB 10 mg x 10 tabletek
VEDIM SP. Z O.O.
Allefin Allergy 5 mg x 10 tabletek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
Clatra Allergy 20 mg x 10 tabletek
A.MENARINI INDUSTRIE...
BIOFARM SP.Z O.O.
Claritine Allergy tabletki 10mg x 10 tabletek
BAYER SP. Z O.O.
Sprawdź, jakim produktom zaufali inni
Claritine Allergy tabletki 10mg x 10 tabletek
BAYER SP. Z O.O.
Calcium Duo + Kwercetyna x 20 tab
POLSKI LEK
Loratan Pro kapsułki miękkie 10mg x 10 kapsułek
PRZEDSIĘBIORSTWO...
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER...
Momester Nasal aerozol do nosa 0,05 mg/d x 120 dawek
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE...
Sinumedin aerozol do nosa x 15 ml
AFLOFARM FARMACJA POLSKA...
Hitaxa Fast tabletki 5mg x 10 tabletek
ADAMED PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
Allertec WZF tabletki powlekane 10mg x 10 tabletek
WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM....