Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 60 dawek ( data ważności 31.07.2024 r. ) leki na katar ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHAR...

Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 60 dawek ( data ważności 31.07.2024 r. )

Producent : ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Aerozol do nosa Momester Nasal to lek łagodzący objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, nazwanego także katarem siennym.

Lek zawiera mometazonu furoinian, będący kortykosteroidem i po podaniu donosowym łagodzi takie objawy, jak: uczucie zatkanego nosa, kichanie czy świąd.

Opis

Opis preparatu

Aerozol do nosa Momester Nasal to lek łagodzący objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, nazwanego także katarem siennym. Lek zawiera mometazonu furoinian, będący kortykosteroidem i po podaniu donosowym łagodzi między innymi takie objawy, jak: uczucie zatkanego nosa, kichanie czy świąd. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Działanie leku Momester Nasal polega na zmniejszeniu obrzęku oraz podrażnienia błony śluzowej nosa. Dzięki temu aerozol łagodzi objawy kataru siennego, który jest reakcją alergiczną na pyłki drzew, chwastów, traw czy zarodników grzybów i pleśni. Lek łagodzi kichanie, uczucie zatkanego nosa, swędzenia oraz ogranicza ilość wydzieliny z nosa.

Momester Nasal podaje się w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (inaczej nazwywany sezonowym alergicznym nieżytem nosa lub katarem siennym) u osób dorosłych w wieku od 18 lat.

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się do nosa. Złagodzenie objawów może wystąpić po 12 godzinach od podania pierwszej dawki leku, ale pełny efekt terapeutyczny pojawia się po 2 dniach stosowania aerozolu.

Zwykle u osób dorosłych, w wieku powyżej 18 lat, podaje się 2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz dziennie.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 14 dniach nie ma poprawy.

Skład

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian (Mometasoni furoas).

1 dawka leku dostarcza 50 mikrogramów mometazonu furoinianu.

Substancje pomocnicze:benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol; polisorbat 80; celuloza mikrokrystaliczna; karmeloza sodowa; kwas cytrynowy jednowodny; sodu cytrynian; woda oczyszczona.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed zastosowaniem leku Momester Nasal należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku pacjentów chorujących (w przeszłości lub obecnie) na gruźlicę, z jakimkolwiek innym zakażeniem czy u osób z mukowiscydozą.
  • Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.
  • Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek kortykosteroidów w formie aerozolu donosowego może spowodować działania niepożądane wywołane wchłanianiem się leku w organizmie.
  • Momester Nasal zwiera chlorek benzalkoniowy, który może wywoływać podrażnienie albo obrzęk nosa, szczególnie przy długotrwałym stosowaniu.

Pojemność

1 butelka

Producent

POLPHARMA

Szczegóły
3472062
LEK OTC
aer.do nosa. zawiesina
1 but.a 60daw.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
22,02 zł
w tym VAT
Cena
22,02 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni