Labofarm Tabletki uspokajające x 150 tabletek

Tabletki uspokajające Labofarm to tradycyjny lek roślinny, łagodzący stany napięcia nerwowego.

Farmaceuta radzi

Badania kliniczne wskazują na to, że doustne przyjmowanie ashwagandhy pomaga obniżyć poziom stresu i zmęczenia oraz korzystnie wpłynąć na pamięć i koncentrację. Preparaty z tej rośliny mogą również pomóc w pokonaniu problemu przyrostu masy ciała związanego ze stresem.

W trwającym 90 dni badaniu klinicznym podawano pacjentom 300 mg ekstraktu z korzenia ashwagandhy w kapsułkach o przedłużonym uwalnianiu. Test pozwolił na ocenę wpływu zioła na funkcje poznawcze, poziom stresu, jakość snu, ogólne samopoczucie oraz reakcje na sytuacje stresowe. Ostatecznie wykazano, że przyjmowanie ekstraktu ashwagandhy wpłynęło korzystnie na pamięć, koncentrację oraz zmniejszyło poziom stresu u pacjentów.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34858513

Jeśli przyjmusze stale jakieś leki lub jesteś w ciąży, przed rozpoczęciem kuracji ashwagandhą

Na83 doradzamy, aby w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem.

Natura Nauka
+
+
Cena
76,78 zł
w tym VAT
Opis

Opis produktu

Tabletki uspokajające Labofarm to tradycyjny lek roślinny, łagodzący stany napięcia nerwowego. Głównymi składnikami leku są zioła: korzeń kozłka, szyszka chmielu, liść melisy oraz ziele serdecznika. Ziołowe Tabletki uspokajające Labofarm można stosować również podczas okresowych trudności w zasypianiu. Lek nie uzależnia i jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: korzeń kozłka (Valerianae radix), szyszka chmielu (Lupuli strobilus), liść melisy (Melissae folium), ziele serdecznika (Leonuri cardiacae).

1 tabletka zawiera 170 mg korzenia kozłka,  50 mg szyszki chmielu, 50 mg liścia melisy, 50 mg ziela serdecznika, czyli minimum 0,15 mg kwasów walerenowych.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny.

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając tabletki wystarczającą ilością płynu. W przypadku braku poprawy albo nasilenia się objawów po 2–4 tygodniach należy skonsultować się z lekarzem.

Zwykle stosowane dawkowanie zależy od wskazania. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat stosuje się 2 tabletki 3 razy na dobę. Przy trudnościach w zasypianiu należy zażyć 2 tabletki 30–60 minut przed snem, w razie konieczności przyjąć dodatkowe 2 tabletki wieczorem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Uważaj na działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie stwierdzono skutków ubocznych po zastosowaniu Tabletek uspokajających Labofarm, jednakże ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Serdecznik zawarty w leku może wywoływać nadwrażliwość na promieniowanie UV. Ponadto, posiada on właściwości przeciwkrzepliwe, więc lek należy odstawić na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Tabletki uspokajające Labofarm mogą wchodzić w interakcje z:

  • lekami działającymi depresyjnie na OUN,
  • lekami hamującymi krzepnięcie krwi.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Nie zaleca się stosowania leku na 2 godziny przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki.. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność

150 tabletek

Producent 

Labofarm

Szczegóły
3769341
LEK OTC
tabl.
150 tabl. (pojem.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
33,88 zł
w tym VAT
Cena
33,88 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 2100 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć