Lactulose-mip syrop 9.75g/15ml x 1000 ml

Producent : MIP PHARMA POLSKA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Lactulose-MIP lek OTC w formie syropu.

Opis
Opis produktu 
Lactulose-MIP to lek w formie syropu, zawierającego laktulozę. Lactulose-MIP działa łagodnie przeczyszczająco i stosuje się w zaparciach oraz zapobieganiu i leczeniu encefelopatii wątrobowej. Lek można podawać dzieciom i osobom dorosłym. Zawiera laktulozę, która jest dwucukrem złożonym z D-galaktozy i fruktozy. Laktuloza jest rozkładana dopiero w jelicie grubym pod wpływem enzymów bakteryjnych. Lactulose-MIP działa łagodnie przeczyszczająco, wywołując zmiany ciśnienia osmotycznego. Za przeczyszczające działanie laktulozy odpowiedzialne są dwa procesy. W pierwszym z nich cukier i kwasy powodują zmiany ciśnienia osmotycznego (zwiększenie objętości treści jelitowej), co pośrednio wpływa na pobudzenie perystaltyki jelit. W drugim kwasy bezpośrednio pobudzają perystaltykę jelit.
Poznaj też inne preparaty z laktulozą
Wskazanie: zaparcia oraz zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej (inny schemat dawkowania).
Skład
Substancją czynną leku jest laktuloza (Lactulosum).
15 ml syropu zawiera 9,75 g laktulozy.
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta, ciężkości i przebiegu choroby. Lek należy przyjmować doustnie. Syrop należy odmierzać dołączoną do opakowania miarką.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, w zaparciach należy stosować następujący schemat stosowania wg dołączonej ulotki do opakowania.
Przeciwwskazania
Nie stosować Lactulose-MIP u osób z uczuleniem na laktulozę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest: niedrożność jelit, zapalenie przewodu pokarmowego, galaktozemia.
Uważaj na działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lactulose-MIP może powodować następujące działania niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit (w przypadku stosowania zbyt dużych dawek)-bóle brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: hipernatremia (podwyższenie stężenia sodu we krwi, podczas stosowania w encefalopatii wątrobowej), zaburzenia równowagi elektrolitowej (na skutek biegunki).
Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność 

1000 ml 

Producent 

MIP PHARMA POLSKA

Szczegóły
6817711
LEK OTC
syrop
1 l
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
51,54 zł
w tym VAT
Dostępny

Inne produkty

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć