Strepsils Intensive Bez cukru pomarańczowy 24 pastylek

Producent : RECKITT BENCKISER POLAND S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie dzięki zawartości flurbiprofenu, który należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych (NLPZ). Lek działa również łagodząco i powlekająco na gardło od drugiej minuty po zastosowaniu do 4 godzin.

Opis

Opis produktu 

Pastylki twarde Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy to lek stosowany w krótkotrwałym i objawowym leczeniu bólu gardła. Substancja czynną leku jest flurbiprofen, który należy do NLPZ i działa silnie przeciwbólowo orz przeciwzapalnie. Strepsils Intensive bez cukru ma formę pastylek twardych do ssania, które łagodzą i powlekają gardło po dwóch minutach od zastosowania do 4 godzin. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest flurbiprofen (Flurbiprofenum).

1 pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Substancjami pomocniczymi są: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat pomarańczowy (główny składnik: trioctan glicerolu (triacetyna)), lewomentol, acesulfam potasowy, maltitol ciekły, izomalt.

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Pastylki należy ssać powoli, zmieniając ich położenie w ustach, aby zapobiec miejscowemu podrażnieniu.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin przez maksymalnie 3 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 5 pastylek twardych.

Przeciwwskazania

Pastylek twardych Strepsils Intensive nie należy stosować u osób uczulonych na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) czy którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami są także: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkie zapalenie jelita, krwawienie albo perforacja przewodu pokarmowego, zaburzenia krwotoczne albo wytwarzania krwi po wcześniejszym stosowaniu NLPZ, ciężka niewydolność wątroby, serca czy nerek. Leku nie należy stosować również w przypadku występowania w przeszłości objawów alergii po podaniu kwasu acetylosalicylowego albo innych NLPZ i w III tymestrze ciąży.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem pastylek twardych Strepsils Intensive należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: wystąpienia kiedykolwiek astmy albo alergii, stosowania już jakichkolwiek NLPZ lub kas acetylosalicylowy, osób w podeszłym wieku, pacjentów z przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, zapalenia migdałków czy przypuszczenia, że zakażenie gardła ma charakter bakteryjny, osób z chorobą nerek, serca, wątroby, pacjentów po udarze mózgu, podwyższonego ciśnienia krwi, cukrzycy, zwiększonego poziomu cholesterolu, osób palących tytoń, długotrwałych bóli głowy, chorób przewodu pokarmowego, kobiet w I i II trymestrze ciąży.

Należy poinformować lekarza o wszelkich niepokojących objawach, szczególnie krwawieniach.

Leki typu flurbiprofen mogą nieznacznie zwiększać prawdopodobieństwo ataku serca czy udaru.

Pastylki twarde Strpesils Intensive  bez cukru zawierają maltitol a także izomalt, więc jeśli pacjent nie toleruje niektórych cukrów to przed zastosowaniem powinien skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie:

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie terapii lekiem, gdyż może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, zwłaszcza krwawień w przewodzie  pokarmowym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża

Nie stosować Strepsils  w ostatnich trzech miesiącach ciąży, natomiast w pierwszych sześciu należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku Strepsils  w czasie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność

Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Efekt ten jest odwracalny po zaprzestaniu stosowania leku. Jest mało prawdopodobne, że sporadyczne stosowanie Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy wpłynie na szanse zajścia w ciążę. Jednakże, należy poinformować lekarza przed zastosowaniem tego leku, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować pastylek Strepsils u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Pojemność 

24 pastylki 

Producent 

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.

Szczegóły
3608823
LEK OTC
pastyl.twarde
24 pastyl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
27,61 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć