Strepsils Intensive Bez cukru pomarańczowy x 24 pastylek

Producent : RECKITT BENCKISER POLAND S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie dzięki zawartości flurbiprofenu, który należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych (NLPZ). Lek działa również łagodząco i powlekająco na gardło od drugiej minuty po zastosowaniu do 4 godzin.

Opis

Opis produktu 

Pastylki twarde Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy to lek stosowany w krótkotrwałym i objawowym leczeniu bólu gardła. Substancja czynną leku jest flurbiprofen, który należy do NLPZ i działa silnie przeciwbólowo orz przeciwzapalnie. Strepsils Intensive bez cukru ma formę pastylek twardych do ssania, które łagodzą i powlekają gardło po dwóch minutach od zastosowania do 4 godzin. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest flurbiprofen (Flurbiprofenum).

1 pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Substancjami pomocniczymi są: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat pomarańczowy (główny składnik: trioctan glicerolu (triacetyna)), lewomentol, acesulfam potasowy, maltitol ciekły, izomalt.

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Pastylki należy ssać powoli, zmieniając ich położenie w ustach, aby zapobiec miejscowemu podrażnieniu.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin przez maksymalnie 3 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 5 pastylek twardych.

Przeciwwskazania

Pastylek twardych Strepsils Intensive nie należy stosować u osób uczulonych na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) czy którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami są także: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkie zapalenie jelita, krwawienie albo perforacja przewodu pokarmowego, zaburzenia krwotoczne albo wytwarzania krwi po wcześniejszym stosowaniu NLPZ, ciężka niewydolność wątroby, serca czy nerek. Leku nie należy stosować również w przypadku występowania w przeszłości objawów alergii po podaniu kwasu acetylosalicylowego albo innych NLPZ i w III tymestrze ciąży.

Uważaj na działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki.. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność 

24 pastylki 

Producent 

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.

Szczegóły
3608823
LEK OTC
pastyl.twarde
24 pastyl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
31,19 zł
w tym VAT
Cena
31,19 zł
w tym VAT
Obecnie brak na stanie

Ponad 2100 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć