Labofarm Tabletki przeciw niestrawności x 20 tabletek niestrawność LABORATORIUM FARMACEUTYCZNE LABOFARM SP. Z O.O. SP.KOMANDYT.

Labofarm Tabletki przeciw niestrawności x 20 tabletek

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm polecany do stosowania tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.

Opis

Opis produktu 

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Produkt pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Wykazuje łagodne działanie rozkurczające, wiatropędne.

Wskazania

ZABURZENIA PROCESU TRAWIENIA

Poznaj inne preparaty marki Labofarm 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na korę kruszyny lub związki antranoidowe, korzeń mniszka lub inne roślinny rodziny astrowatych (Asteraceae, dawnej złożonych - Compositae), a także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z pozostałych składników leku, niedrożności, zwężenia lub atonii (zastoju) jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego, schorzeń zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), bólów brzucha o nieustalonej etiologii, stanu odwodnienia połączonego z utratą elektrolitów niedrożności lub zwężenia dróg żółciowych, chorób wątroby, kamicy żółciowej, czynnej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, innych chorób dróg żółciowych.

Jak stosować?

Doustnie. Dorośli, osoby w wieku podeszłym i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabletki do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą.

W celu uzyskania wyjaśnień, co do stosowania leku, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich obecnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planuje się przyjmować.
  • Przewlekłe nadużywanie leku może prowadzić do niskiego stężenia potasu we krwi, co może nasilać działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, powodować interakcje z lekami przeciwarytmicznymi. Równoczesne przyjmowanie leku z lekami powodującymi obniżenie stężenia potasu we krwi, np. lekami moczopędnymi, sterydami kory nadnerczy, korzeniem lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitów.

Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią

Ciąża:

Ze względu na brak danych nie jest zalecane stosowanie w ciąży.

Karmienie piersią:

Z uwagi na możliwość przechodzenia niektórych składników do mleka, nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią.

Możliwe działania niepożądane

Mogą nasilić się objawy refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zgagi. Mogą wystąpić reakcje alergiczne i nadwrażliwości, skurcz i ból brzucha, nadkwaśność, płynny stolec (w szczególności u pacjentów z zespołem jelita drażliwego). Takie objawy mogą również wskazywać na przedawkowanie produktu. Przewlekłe nadużywanie leku może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, białkomoczu, krwiomoczu oraz odkładania barwnika w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zakończeniu przyjmowania leku.

Podczas leczenia może wystąpić żółte lub czerwono-bordowe (zależne od pH) zabarwienie moczu, które nie ma znaczenia klinicznego.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Przechowywanie

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności.

Skład

Korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci officinalis radix) - 100 mg, Owoc kminku (Carvi fructus) - 50 mg, Liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) - 60 mg, Kora kruszyny (Frangulae cortex) - 60 mg, Wyciąg oczyszczony i Standaryzowany z owoców ostropestu o zawartości 58%±10% Sylimaryny w przeliczeniu na Sylibininę (ekstrahent: Aceton 95%) (Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum) - 7 mg

Substancje pomocnicze: Skrobia ziemniaczana, Krzemionka koloidalna bezwodna

Jedna tabletka zawiera 3,8 mg Związków antranoidowych w przeliczeniu na Glukofrangulinę A.

Czy pamiętasz, że? 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność 

20 tabletek 

Producent 

Labofarm 

Szczegóły
4349001
LEK OTC
tabl.
20 tabl. (pojemnik)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
7,50 zł
w tym VAT
Cena
7,50 zł
w tym VAT
Obecnie brak na stanie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni