Xylometazolin 0.1% krople x 10 ml

Producent : WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Xylometazolin (WZF) 0.1%, krople do nosa

Opis
Nazwa: Xylometazolin WZF 0.1%
Postać: krop.do nosa, roztwór
Dawka: 1 mg/ml
Opakowanie: 10 ml (butelka)
Skład: 1 ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum).1 kropla zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku.Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek, roztwór. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie pomocnicze:? ostrego zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego;? ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych;? alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa;? ostrego zapalenia ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej. Xylometazolin WZF 0,1% jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorosłych.
Przeciwwskazania: ? Nadwrażliwość na ksylometazoliny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1? Nie stosować u pacjentów po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej? Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa
Działania niepożądane: Poniżej przedstawiono działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu: Bardzo rzadko (< 1/10 000)Zaburzenia układu immunologicznegoBardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, duszność.Zaburzenia układu nerwowego Bardzo rzadko: ból głowy, senność.Zaburzenia okaBardzo rzadko: zaburzenia widzenia. Zaburzenia sercaBardzo rzadko: kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca.Zaburzenia naczynioweBardzo rzadko: zwiększenie ciśnienia tętniczego (zwłaszcza u osób z chorobami układu krążenia).Zaburzenia żołądka i jelit Bardzo rzadko: nudności.Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Bardzo rzadko: osłabienie, zmęczenie.Miejscowe: może wystąpić podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kichanie.Stosowanie produktu przez okres dłuższy niż zalecany i (lub) w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.
Interakcje: Odnotowano przypadki wystąpienia interakcji ksylometazoliny z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO). Nie stosować produktu podczas leczenia tymi lekami.Należy unikać jednoczesnego stosowania ksylometazoliny z innymi lekami sympatykomimetycznymi (np. efedryna, pseudoefedryna) ze względu na sumowanie się działania.
Dawkowanie: Podanie donosowe.DawkowanieXylometazolin WZF 0,1% przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:2 do 3 kropli do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin.Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.Produktu Xylometazolin WZF 0,1% nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.
Środki ostrożności: Xylometazolin WZF 0,1%, tak jak inne sympatykomimetyki, należy podawać ze szczególną ostrożnością pacjentom z nadwrażliwością na substancje adrenomimetyczne, objawiającą się bezsennością, zawrotami głowy, drżeniem, zaburzeniami rytmu serca i podwyższonym ciśnieniem tętniczym.Nie należy stosować produktu u pacjentów z przewlekłym lub naczynioruchowym zapaleniem błony śluzowej nosa, gdyż mają oni tendencję do stosowania go dłużej niż przez 5 dni. Stosowanie produktu przez okres dłuższy niż zalecany może doprowadzić do wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa (rhinitis medicamentosa). Przyczyną tego schorzenia jest najprawdopodobniej zahamowanie uwalniania noradrenaliny z zakończeń nerwowych poprzez pobudzenie presynaptycznych receptorów a-2.Stosować ostrożnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową i innymi chorobami układu krążenia, cukrzycą, z jaskrą z zamkniętym kątem, z rozrostem gruczołu krokowego, z nadczynnością tarczycy.Nie należy stosować dawek większych niż zalecane, zwłaszcza u dzieci oraz u osób w podeszłym wieku.Produktu Xylometazolin WZF 0,1% nie należy podawać w czasie leczenia inhibitorami monoaminooksydazy i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (patrz punkt 4.5).Ze względu na zawartość benzalkoniowego chlorku, produkt może powodować podrażnienie błony śluzowej nosa.
Prowadzenie pojazdów: Xylometazolin WZF 0,1% nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli jest stosowany w zalecanych dawkach i przez krótki okres.W przypadku stosowania długotrwałego lub w dużych dawkach mogą wystąpić działania niepożądane ze strony układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego.
Przedawkowanie: Nie odnotowano przypadków przedawkowania leku u osób dorosłych. Przedawkowanie u dzieci stwierdzano w rzadkich przypadkach.Po przedawkowaniu lub przypadkowym doustnym przyjęciu produktu, zwłaszcza u dzieci, mogą wystąpić następujące objawy: przyspieszona i nieregularna czynność serca, podwyższone ciśnienie tętnicze, senność, depresja oddechowa lub nieregularny oddech, zaburzenia świadomości. U dzieci może wystąpić nadmierne uspokojenie. Nie ma specyficznego leczenia. Zaleca się leczenie objawowe.
Ciąża: CiążaNie należy stosować produktu Xylometazolin WZF 0,1% w czasie ciąży.Karmienie piersiąNie ma danych dotyczących przenikania ksylometazoliny do mleka kobiecego. Należy zachować ostrożność w przypadku zalecania produktu kobietom karmiącym piersią.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990182411
BLOZ_07 4388901
Szczegóły
4388901
LEK OTC
krop.do nosa. roztwór
10 ml (butelka)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
6,77 zł
w tym VAT
Cena
6,77 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 1800 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć