Mukolina syrop 250mg/5ml x 120 ml leki na kaszel TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Mukolina syrop 250mg/5ml x 120 ml

Producent : TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Rodzaj: LEK OTC

Syrop Mukolina to lek wykrztuśny. Za mukolityczne działanie leku odpowiada karbocysteina, ułatwiająca odkrztuszanie i zmniejszająca ilość napadów kaszlu mokrego. Mukolina jest przeznaczona dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Opis
Opis produktu 
Syrop Mukolina to lek wykrztuśny. Za mukolityczne działanie leku odpowiada karbocysteina, ułatwiająca odkrztuszanie i zmniejszająca ilość napadów kaszlu mokrego. Mukolina jest przeznaczona dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Leczenie wspomagające chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny: zapalenie oskrzeli; mukowiscydoza. Karbocysteina stosowana jest również pomocniczo w zapaleniu ucha środkowego.
Skład
Substancją czynną leku jest karbocysteina. 5 ml syropu zawiera 250 mg karbocysteiny. Substancje pomocnicze: sorbitol ciekły krystalizujący 70% (E 420), glicerol (E 422), sodu wodorotlenek (E 524), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), karmel sproszkowany, aromat bananowy, woda oczyszczona.
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie. Odpowiednią objętość syropu należy odmierzyć za pomocą łyżeczki miarowej, która jest dołączona do opakowania leku. Zazwyczaj lek stosuje się następująco: Dorośli: 750 mg (15 ml) 3 razy na dobę przez 7 dni, następnie 500 mg (10 ml) trzy razy na dobę. W stanach ostrych syrop stosuje się przez 8 do 10 dni, w stanach przewlekłych, na wyraźne zalecenie lekarza syrop można stosować przez 10 do 21 dni. Pacjenci w podeszłym wieku: stosuje się dawkowanie zalecane u pacjentów dorosłych. Lek może być stosowany u pacjentów z cukrzycą.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Mukolina: jeśli pacjent ma uczulenie na karbocysteinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie należy stosować karbocysteiny jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi i lekami hamującymi wydzielanie śluzu.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia żołądka i jelit: Rzadko (u mniej niż 1 na 1000, lecz u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): nudności, biegunka, Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia żołądkowe, ból brzucha. Zaburzenia układu nerwowego: Pojedyncze przypadki: bóle głowy. Zaburzenia układu immunologicznego:U pacjentów nadwrażliwych może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i nosa. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, pokrzywka). Zgłaszano pojedyncze przypadki pęcherzowego zapalenia skóry takie jak zespół Stevensa-Johnsona.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży. Nie wiadomo, czy karbocysteina przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. Brak danych dotyczących wpływu karbocysteiny na płodność. Mukolina nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Pojemność 
120 ml 
Producent
TEVA
Szczegóły
4809001
LEK OTC
syrop
120 ml
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
14,11 zł
w tym VAT
Cena
14,11 zł
w tym VAT
Obecnie brak na stanie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni