Pirolam żel 10mg/g x 20 g

Producent : MEDANA PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Pirolam
Postać: żel
Dawka: 0,01 g/g
Opakowanie: 20 g
Skład: 100 g żelu zawiera 1 g cyclopiroksu z olaminą (Ciclopirox olaminum). Produkt zawiera glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216). Pełen wykaz substancji pomocniczych, patrz: punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie grzybic skóry gładkiej, owłosionej, grzybic stóp, paznokci, podudzia spowodowanych przez: - Trichophyton rubrum - Trichophyton mentagrophytes - Epidermophyton floccosum - Microsporum canis - Microsporum gypseum - Candida albicans - Candida tropicalis - Candida krusei - Candida parapsilosis - Cryptococcus neoformans - Aspergillus fumigatus - Malessezia furfur (dawniej Pityrosporum ovale). Zakażenia niektórymi bakteriami Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi oraz mykoplazmami.
Przeciwwskazania: • Nadwrażliwość na cyklopiroks z olaminą lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. • Grzybicze zapalenia oka i okolic oczu. • Nie stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Działania niepożądane: Obserwowano niepożądane objawy: pieczenie, podrażnienie skóry, rumień, świąd, obrzęk (u 1-4% pacjentów).
Interakcje: Brak danych na temat interakcji cyklopiroksu z olaminą z innymi substancjami.
Dawkowanie: Podanie na skórę Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat Produkt należy aplikować 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia cyklopiroksem z olaminą wynosi 3 tygodnie. Aby zapobiec nawrotowi choroby, zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres do 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach, pacjent powinien ponownie skontaktować się z lekarzem. Nie stosować opatrunków i plastrów; wyjątek stanowi grzybica paznokci. W grzybicy paznokci żel należy nanieść na zmienione chorobowo miejsca i zastosować opatrunek zamknięty.
Środki ostrożności: Cyklopiroks z olaminą u kobiet ciężarnych i karmiących piersią można stosować tylko w przypadkach bezwzględnej konieczności. Swędzących zakażonych miejsc nie wolno drapać. Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem. Produkt nie jest przeznaczony do leczenia grzybic pochwy. Unikać noszenia ubrań i obuwia nie przepuszczającego wilgoci i ciepła. Po myciu i kąpieli miejsca chorobowo zmienione należy dokładnie osuszyć. Odzież stykającą się ze zmienioną chorobowo skórą, ręczniki i gąbki należy zmieniać codziennie i prać w temperaturze 90ºC (zaleca się używanie ręczników jednorazowych). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt może powodować podrażnienie skóry.Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego produkt może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli.
Prowadzenie pojazdów: Pirolam nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Nie ma doniesień na temat przedawkowania produktów zawierających cyklopiroks z olaminą stosowanych miejscowo.
Ciąża: Brak wystarczających danych dotyczących stosowania cyklopiroksu z olaminą u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie stosować produktu Pirolam w okresie ciąży i laktacji, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990740116
BLOZ_076098701
Szczegóły
6098701
LEK OTC
żel
20 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
16,54 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć