Theraflu Total Grip 10 torebek

Theraflu Total Grip to produkt leczniczy w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Theraflu Total Grip posiada w składzie 3 substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz gwajafenezynę, które wykazują uzupełniające się działanie na objawy grypy czy przeziębienia.

Opis

Opis preparatu

Theraflu Total Grip to produkt leczniczy w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Theraflu Total Grip posiada w składzie 3 substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz gwajafenezynę, które wykazują uzupełniające się działanie na objawy grypy czy przeziębienia.

Wskazanie: grypa, przeziębienie
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), gwajafenezyna (Guaifenesinum).
1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 10 mg fenylefryny zasady) oraz 200 mg gwajafenezyny.
Substancje pomocnicze: sacharoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060 (zawiera butylohydroksyanizol), aromat mentolowy 876026, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy 501.476/AP05.04, aspartam (E951), aromat cytrynowy 875928, żółcień chinolinowa (E104).
Jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek Theraflu Total Grip podaje się doustnie w postaci roztworu.
Dłuższe stosowanie niż 3 dni, należy skonsultować z lekarzem.
Przygotowanie roztworu: zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 1 szklance (250 ml) ciepłej, ale nie gorącej wody. Następnie roztwór pozostawić do przestygnięcia i pić póki jest jeszcze ciepły.
Osoby o masie ciała co najmniej 50 kg a także w wieku powyżej 16 lat, dorośli i osoby starsze: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (stosownie do potrzeb).
Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 saszetki, czyli 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Theraflu Total Grip:
  • w przypadku osób uczulonych na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u pacjentów, u których występuje: choroba serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy,
  • przyjmowanie innych leków z paracetamolem – ryzyko wystąpienia przedawkowania.

Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Zobacz też inne preparaty marki Glaxosmithkline

Pojemność

10 torebek

Producent

Glaxosmithkline

Szczegóły
3248571
LEK OTC
prosz.do sp.rozt.doust.
10 sasz.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
23,62 zł
w tym VAT
Cena
23,62 zł
w tym VAT
Dostępny

Inne produkty

Ponad 1500 zadowolonych pacjentów

Zdrowie pacjenta Na 1 miejscu

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć