Urosal tabletki 300mg+300mg x 20 tabletek

Opis
Nazwa: Urosal
Postać: tabl.
Dawka: 0,3g+0,3g
Opakowanie: 20 tabl. (fiol.)
Skład: 1 tabletka zawiera Methenaminum (metenamina) i Phenylis salicylas (fenylu salicylan) oraz laktozę jednowodną i sacharozę, substancje pomocnicze biologicznie czynne. Substancje pomocnicze, patrz pkt 6.1.
Działanie: - odkażająco i przeciwbakteryjnie,- hamuje nadmierne procesy fermentacyjne.
Wskazania: Urosal jest stosowany w zapaleniu pęcherza moczowego, w odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu miedniczek nerkowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, w biegunce, nieżycie jelit.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na salicylany i fenol, niewydolność nerek, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność choroby, znacznego stopnia kwasica metaboliczna, odwodnienie.
Działania niepożądane: Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, skórne odczyny alergiczne, bóle brzucha, krwinkomocz, trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość. Rzadko może wystąpić podrażnienie jelit i dróg moczowych, co może powodować ból w czasie oddawania moczu, pieczenie i uczucie parcia na mocz.
Interakcje: Nie stosować z sulfonamidami. Z uwagi na zawartość salicylanów, lek działa synergicznie z innymi lekami przeciwzakrzepowymi, przeciwgorączkowymi, mogącymi wpływać niekorzystnie na przewód pokarmowy i układ krwiotwórczy. W przypadku leków przeciwzakrzepowych interakcja ta może powodować wystąpienie krwawień.
Dawkowanie: Doustnie: 3 razy dobę po 1 tabletka po jedzeniu, popijając wodą.
Środki ostrożności: W przypadku astmy oskrzelowej stosować po konsultacji z lekarzem. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy i fruktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub niedoborem sacharazy-izomaltazy albo zespołem złego wchłaniania glukozygalaktozy.
Prowadzenie pojazdów: Preparat nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: 4.9. Przedawkowanie Brak danych.
Ciąża: Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990186419
BLOZ_074376701
Szczegóły
4376701
LEK OTC
tabl.
20 tabl. (fiol.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
22,79 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć