• Nowy

Nifuroksazyd Gedeon Richter 200mg x 12 tabletek

Producent : GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Nifuroksazyd Gedeon Richter wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym w świetle jelita w stosunku do wybranych gatunków bakterii. Nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz nie powoduje powstania szczepów opornych. Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany z organizmu w postaci niemienionej. 
Opis
Opis produktu
Nifuroksazyd Gedeon Richter jest to produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia. Jego substancją czynną jest nifuroksayd o działaniu przeciwbakteryjnym stosowany w ostrych i przewlekłych biegunkach o podłożu bakteryjnym. Nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz nie powoduje powstania szczepów opornych. Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany z organizmu w postaci niemienionej. 
Skład
Substancją czynną leku jest nifuroksazyd (Nifuroxazidum).
1 kapsułka zawiera 200 mg nifuroksazydu.
Substancje pomocnicze
skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, sacharoza, magnezu  stearynian, żelatyna, żelaza tlenek żółty, tytanu dwutlenek.
Jak stosować? 
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 7 roku życia to1 kapsułka 4 razy na dobę, co 6 godzin.
Nifuroksazyd Gedeon Richter przeznaczony jest do stosowania doustnego, kapsułki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. 
Wskazania
BIEGUNKA / ZAKAŻENIE ORGANIZMU 
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.
Nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 
Możliwe działania niepożądane 
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W indywidualnych przypadkach reakcji uczuleniowej na nifuroksazyd mogą wystąpić następujące działania niepożądane: bóle brzucha, nudności, nasilenie biegunki.
Do rzadko zgłaszanych działań niepożądanych (u co najmniej 1 na 10000, ale rzadziej niż 1 na 1000 pacjentów) należą: wysypka, krosty na skórze, swędzenie i guzki na skórze.
Z częstością nieznaną wystąpić mogą: reakcje anafilaktyczne (wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny). 
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Jeśli pomimo leczenia biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub objawi się nasilają należy skonsultować się z lekarzem. 
W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (duszność, obrzęk twarzy, warg, języka, wysypka, świąd) produkt leczniczy należy natychmiast zaprzestać stosowania leku.
Podczas leczenia biegunki konieczne jest stałe uzupełnianie płynów, średnio 2 litry widy na dobę dla osoby dorosłej. W przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów i niechęci do jedzenia należy rozważyć możliwość nawadniania drogą dożylną. 
Produkt zawiera sacharozę. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. 
Przechowywanie 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Produkt może zmniejszać wchłanianie innych produktów leczniczych przyjętych doustnie. Jeśli pacjent przyjmuje leki należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Nifuroksazyd Gedeon Richter.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Lek należy stosować łącznie z dieta wykluczającą z jadłospisu soki, surowe warzywa i owoce, pikantne i ciężkostrawne potrawy, mrożonki oraz zimne napoje. W trakcie terapii zaleca się spożywanie ryżu i pieczonego mięsa. 
Picie alkoholu podczas leczenia Nifuroksazydem może spowodować ostre i groźne reakcje nietolerancji (tzw. reakcje disulfiramopodobne).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku w trakcie ciąży i karmienia piersią. 
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Preparat jest przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia.
Pojemność 
12 tabletek 
Producent
GEDEON RICHTER POLSKA
Szczegóły
4253621
LEK OTC
tabl.
12 tabl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
6,21 zł
w tym VAT
Obecnie brak na stanie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Zobacz także

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć