Vitaminum A+D3 Hasco 2000jm + 400jm x 50 kapsułek

Opis

Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO

Opis preparatu 

Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia (zapewnia prawidłowe funkcjonowanie siatkówki), jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej. Bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, w procesie reprodukcji i rozwoju embrionalnym płodu. Witamina D jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialnym za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami –głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Naturalne produkty spożywcze zawierają niewiele tej witaminy (głównie w postaci prowitaminy) i nawet w prawidłowej diecie jej 2/4zawartość jest niska. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczenia kości) u ludzi dorosłych oraz osteoporozy (zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego) u osób starszych.Lek stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy A i D3. Jest wskazany osobom krótko przebywającym na słońcu. 

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO gdyż nie należy podawać leku w dużych dawkach w chorobach wątroby (marskość wątroby, wirusowe zapalenie wątroby), wchłanianie jest zmniejszone w przypadku zaburzenia wchłaniania tłuszczów oraz małej podaży białka.

Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.  W trakcie kuracji nie należy spożywać nadmiernych ilości pokarmów bogatych w witaminę A (np. wątroby), gdyż może to prowadzić do przedawkowania leku, które może być niebezpieczne dla płodu. 

Karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza, gdyż w większych dawkach może powodować objawy przedawkowania u dziecka. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Vitaminum A 2000 + D3 400 HASCO nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Vitaminum A 2 000+ D3 400 HASCO

Lek zawiera olej arachidowy. Jeśli u pacjenta występuje uczulenie na orzeszki ziemne lub soję, nie należy stosować tego leku.

Ze względu na zawartość czerwieni koszenilowej (barwnik azowy) lek może powodować reakcje alergiczne.

Jak stosować? 

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które  wydawane są bez recepty.

Wchłanianie witaminy A z przewodu pokarmowego jest zmniejszone w obecności neomycyny, cholestyraminy, ciekłej parafiny. Leki tiazydowe zwiększają możliwość hiperkalcemii. Leki przeciwpadaczkowe, ryfampicyna i cholestyramina osłabiają działanie witaminy D. Ostrożnie stosować razem z glikozydami naparstnicy, lekami przeczyszczającymi lub sukralfatem. Lek Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj profilaktycznie stosowana dawka leku to 1 do 2 kapsułek na dobę. Podawać doustnie.W przypadku wrażenia, że działanie leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku zażycia większej dawki leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO niż zalecana.W razie przyjęcia znacznie większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie 

Dawkowanie niezgodne z zaleceniami ulotki informacyjnej może doprowadzić do objawów przedawkowania, czyli uczucia zmęczenia, drażliwości, zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, brak łaknienia, nudności, biegunka), zmian skórnych, niedokrwistości, bólu głowy, zaburzeń gospodarki wapniowej, bólów kostno-stawowych, wielomoczu. W przypadku wystąpienia ww. objawów należy odstawić lek.W przypadku pominięcia dawki leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCONie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.

Witaminy A i D3 stosowane zgodnie z zalecanym dawkowaniem są na ogół dobrze tolerowane. 

U niektórych osób w czasie stosowania leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza. 

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 

Nie należy stosować leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO po upływie terminu ważności  zamieszczonego na opakowaniu. 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. 

Pojemność 

50 kapsułek 

Producent 

Hasco - Lek 

Szczegóły
4386411
LEK OTC
kaps.miękkie
50 kaps. (2x25)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
4,92 zł
w tym VAT
Cena
4,92 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 1800 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć