Ibuvit D3 4000 IU x 60 kapsułek

Producent : ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Lek Ibuvit D3 4000 IU to produkt leczniczy dostarczający cholekalcyferol.

Kapsułki miękkie zawierają witaminę D, która jest niezbędnym składnikiem diety człowieka, zwłaszcza od października do kwietnia, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć jej w wystarczającej ilości.

Witamina D wspomaga między innymi budowę kośćca oraz zapobiega osteomalacji. 

Opis

Opis preparatu

Lek Ibuvit D3 4000 IU to produkt leczniczy dostarczający cholekalcyferol. Kapsułki miękkie zawierają witaminę D, która jest niezbędnym składnikiem diety człowieka, zwłaszcza od października do kwietnia, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć jej w wystarczającej ilości. Witamina D wspomaga między innymi budowę kośćca oraz zapobiega osteomalacji. Ibuvit D3 4000 IU podaje się w profilaktyce niedoboru witaminy D3, a także w stanach wynikających z jej zbyt niskiego poziomu u osób dorosłych z otyłością.

Działanie Ibuvitu D 4000 IU polega na dostarczaniu witaminy D do organizmu. Jest ona ważnym elementem podczas procesu tworzenia kości oraz wspiera mineralizację kości.

Ibuvit D 4000 IU stosuje się w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością [wskaźnik masy ciała (ang. body mass index, BMI) ≥ 30].

Jak stosować?

  1. Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  2. Lek należy stosować doustnie, popijając kapsułki w całości podczas głównego posiłku. Dawkowanie Ibuvitu D 4000 IU od kwietnia do maja w profilaktyce niedoboru cholekalcyferolu oraz stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością to 1 kapsułka dziennie.
  3. Podczas stosowania produktu leczniczego należy zwrócić uwagę, czy inne leki, suplementy diety lub pokarmy zawierają witaminę D (cholekalcyferol), kalcytriol albo inne metabolity i analogi witaminy D, aby zapobiec przedawkowaniu tej substancji.

Skład

Substancją czynną leku jest cholekalcyferol.

1 kapsułka miękka zawiera 100 mikrogramów cholekalcyferolu równoważnego 4000 IU witaminy D.

Składniki pomocnicze: zawartość kapsułki: olej krokoszowy oczyszczony, skład otoczki kapsułki: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Pojemność

60 kapsułek

Producent

POLPHARMA

Szczegóły
3703742
LEK OTC
kaps.miękkie
60 kaps.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
28,66 zł
w tym VAT
Cena
28,66 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 1900 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć