Sylicynar tabletki powlekane 0.0286g+0.14g x 60 tabletek

Opis
Nazwa: Sylicynar
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,0286g+0,14g
Opakowanie: 60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Skład: Substancjami czynnymi są: ×140 mgwyciągu suchego z ziela karczocha (Cynarae herbae extractum, DER 3 - 7 : 1, ekstrahent: woda),×28,6 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu (Silybi mariani fructus extractum, DER 20 - 34 : 1, ekstrahent: metanol 90%),Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi, powidon, talk, stearynian magnezu, składniki otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, czerń brylantowa E151, żółcień chinolinowa E104, czerwień koszenilowa E124.
Wskazania: Lek Sylicynar stosuje się w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin). Wspomagająco znajduje zastosowanie w zaburzeniach czynności wątroby oraz przy podwyższonym stężeniu cholesterolu i trójglicerydów  w surowicy krwi przy zachowaniu diety niskotłuszczowej.
Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Sylicynarmoże powodować działania niepożądane. Dotychczas nie odnotowano działań niepożądanych po zastosowaniu produktu leczniczego Sylicynar.Niemniej w trakcie stosowania istnieje możliwość wystąpienia zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz łagodnego działania przeczyszczającego. Reakcja alergiczna może być też spowodowana obecnością innych składników produktu, takich jak np. czerń brylantowa.Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Interakcje: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania. Okres terapii należy konsultować z lekarzem.
Dawkowanie (dzieci): Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.
Środki ostrożności: Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sylicynar®jes tniedrożność dróg żółciowych. W przypadku kamicy żółciowej należy przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Prowadzenie pojazdów: Sylicynar nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Brak danych o objawach przedawkowania.
Ciąża: Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w ciąży i kobiet w okresie laktacji. Lek może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem.
Uwagi: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Nie należy stosować leku Sylicynar® po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
PKWIU21.20.13.0
RodzajLek ziołowy
EAN5909990058228
BLOZ_074347901
Szczegóły
4347901
LEK OTC
tabl.powl.
60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
15,98 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć