Altacet tabletki 1g x 6 tabletek

Producent : SANDOZ GMBH

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Altacet
Postać: tabl.
Dawka: 1 g
Opakowanie: 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.)
Skład: Jedna tabletka zawiera 1 g glinuoctanowinianu ( Aluminii acetas tartras ).
Wskazania: Produkt leczniczy stosuje się miejscowo na skórę w obrzękach po stłuczeniach tkanek i stawów.
Przeciwwskazania: Nie stosować produktu leczniczego: -  doustnie; -  w przypadku nadwrażliwości na octanowinian glinu lub naktórąkolwiek substancję pomocniczą; -  na otwarte, rozległe lub sączące się rany; -  na zmienioną chorobowo skórę; -  u dzieci w wieku poniżej 3 lat; -  długotrwale.
Działania niepożądane: Możliwe jest wystąpienie miejscowych reakcji skórnych. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry lub długotrwałego stosowania mogą wystąpić objawy maceracji skóry.
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie: Produkt leczniczy jest przeznaczony wyłącznie do sporządzania roztworu do stosowania na skórę. Jedną tabletkę produktu Altacet należy rozpuścić w 50 ml (około ¼ szklanki) ciepłej, przegotowanej wody. Tak sporządzony roztwór stosować do okładów, kompresów i opatrunków. Okłady, kompresy i opatrunki należy stosować w odstępach kilkugodzinnych tak, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia. Przed każdym użyciem należy przygotować świeży roztwór. Niezużyty roztwór należy wylać. Stosowanie u dzieci Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. U dzieci w wieku od 3 do 6 lat można stosować 1 okład w ciągu doby.
Środki ostrożności: Należy unikać kontaktu roztworu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia lub zmian na skórze należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego.  
Prowadzenie pojazdów: Produkt leczniczy nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Brak danych dotyczących przedawkowania produktu leczniczego stosowanego zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem użycia.Połknięcie tabletki lub wypicie roztworu uzyskanego po rozpuszczeniu tabletki w wodzie może spowodować zatrucie. Toksyczność przyjętych doustnie tabletek lub roztworu powstałego po ich rozpuszczeniu może być również spowodowana przez kwas borowy zawarty w produkcie leczniczym. Objawy ostrego zatrucia mogą przypominać zatrucie wywołane kwasami: ból żołądka, nudności, wymioty śluzowe lub krwawe, biegunka. Mogą również wystąpić: senność, skurcze mięśni twarzy i kończyn, drgawki, gorączka, żółtaczka, skąpomocz lub bezmocz, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zapaść, ubytki w błonie śluzowej żołądka. Większość zatruć może przebiegać bez ciężkich objawów. Leczenie polega na podaniu dużej ilości wody z węglem aktywowanym, a następnie wywołaniu wymiotów. Jeśli stan pacjenta tego wymaga, dalsze leczenie powinno odbywać się w warunkach szpitalnych. 
Ciąża: Brak danych dotyczących stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią.  Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować produktu leczniczego do okładów na piersi, gdyż grozi to szkodliwym działaniem na organizm niemowlęcia.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990052110
BLOZ_074018501
Szczegóły
SANDOZ GMBH
4018501
LEK OTC
tabl.
6 tabl. (1 blist.po 6 szt.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
9,28 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć