Calcium Pantothenicum Jelfa tabletki 100mg x 50 tabletek

Producent : PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Calcium pantothenicum Jelfa
Postać: tabl.
Dawka: 0,1 g
Opakowanie: 50 tabl.
Skład: 1 tabletka zawiera 100 mg wapnia pantotenianu (Calcii pantothenas). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna 38 mg. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Działanie: Preparat witaminowo-wapniowy o działaniu przeciwzapalnym i ułatwiającym regeneracje nabłonków. Preparat uzupełniający niedobory kwasu pantotenowego (witaminy B5). Stosowany jest zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce niedoboru tego związku w organizmie.
Wskazania: Niedobory kwasu pantotenowego w organizmie.Do stosowania zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
Działania niepożądane: Przy stosowaniu zgodnym z zalecanym dawkowaniem działania niepożądane nie występują.Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanychPo dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych{aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail: adr@urpl.gov.pl.
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie: Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować następujący schemat stosowania leku:Dorośli:1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę.Dzieci i młodzież Dzieci od 4 lat:1 tabletka 2 do 4 razy na dobę. Sposób podawania Podanie doustne.
Dawkowanie (dorośli): 2-3 razy na dobę 50-200mg.
Dawkowanie (dzieci): do 3 mieś.: - 3 razy na dobę 25mg, 4 mieś. -3 lata: - 3 razy na dobę 50mg; 4?18 lat: - 200-400mg/dobę w 2-4 dawkach podzielonych.
Środki ostrożności: Nie należy stosować dawki większej niż zalecana szczególnie u osób z hiperkalcemią, kamicą nerkową, zaburzeniami czynności nerek.Ten produkt leczniczy zawiera laktozę jednowodną. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Prowadzenie pojazdów: Brak danych dotyczących negatywnego wpływu na sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługi urządzeń będących w ruchu.
Przedawkowanie: Dawka 10-20 g w ciągu doby może być przyczyną biegunki i zatrzymania wody w ustroju. W takim przypadku leczenie powinno mieć charakter objawowy i podtrzymujący.
Ciąża: Zapotrzebowanie na kwas pantotenowy w okresie ciąży wynosi wg FAO/WHO i IŻŻ 5 mg do 10 mg na dobę. W tym zakresie dawek nie obserwowano niekorzystnego wpływu na ciążę i laktację. 1 tabletka produktu leczniczego Calcium Pantothenicum Jelfa odpowiada 92 mg kwasu pantotenowego. Produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży i laktacji jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub dziecka.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990107513
BLOZ_074058901
Szczegóły
4058901
LEK OTC
tabl.
50 tabl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
7,87 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć