Venescin żel (118mg+20mg)/g 40 g

Venescin (118mg+20mg)/g, żel lek OTC

Opis

Opis produktu 

Venescin (118mg+20mg)/g, żel zawiera wyciąg gęsty z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum spissum) i trokserutynę. Przyjmuje się, że produkt zawierający połączenie escyny (główny składnik wyciągu z nasion kasztanowca) oraz trokserutyny wpływa na naczynia żylne m. in. zmniejszając ich przepuszczalność oraz wpływa na napięcie żylne. Żel działa przeciwobrzękowo.

Wskazania: Venescin żel stosuje się w początkowych objawach przewlekłej niewydolności żylnej (w bólu, uczuciu ciężkości i puchnięciu nóg, kurczach łydek) oraz w przypadku objawów występujących po urazach (obrzęki, krwiaki).

Skład

100g żelu zawiera: substancje czynne: wyciąg gęsty z Aesculus hippocastanum L., semen (nasiona kasztanowca) 11,8g (ekstrahent: etanol 70% v/v); trokserutyna 2g. Pozostałe składniki: karbomer (carbopol 5984), sodu wodorotlenek, glicerol, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, etanol, woda oczyszczona.

Jak stosować?

Lek Venescin żel należy stosować zewnętrznie. Nakładać 2 razy na dobę (zaleca się stosowanie rano i wieczorem). Niewielką ilość żelu, ok. 2 cm po nałożeniu delikatnie wcierać.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Venescin żel: jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; na otwarte rany, błony śluzowe i obszary skóry poddane zabiegom napromieniania w radioterapii.

Interakcje z innymi lekami: nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią: lek Venescin żel nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią bez zasięgnięcia porady lekarskiej. 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Venescin żel nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Uważaj na działania niepożądane 

lek zawiera: glikol propylenowy - może powodować podrażnienie skóry; metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan - może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki.. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność 

40 g 

Producent 

Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol 

Szczegóły
4235301
LEK OTC
żel
40 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
20,19 zł
w tym VAT
Cena
20,19 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 1800 zadowolonych pacjentów

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć