Kleszcz expert - Preparat do usuwania kleszczy x 1 sztuka Preparaty na owady ALBERT-POLSKA

Kleszcz expert - Preparat do usuwania kleszczy x 1 sztuka

Producent : ALBERT-POLSKA

Rodzaj: Materiał medyczny

PROFESSIONAL & FAST KLESZCZE EXPERT 

  • Pozbądź się kleszcza w kilka sekund
  • Ogranicza ryzyko boreliozy
  • Praktyczna pęseta w opakowaniu
  • Wystarcza nawet na 90 dawek
Opis

KLESZCZ EXPERT 

Wyrób medyczny służący do usuwania kleszczy z ciała człowieka, poprzez zamrożenie kleszcza i usunięcie go pęsetą (znajdującą się w opakowaniu), lub innym przyrządem np. Kleszcz OUT, co umożliwia zapobieganie wystąpienia chorób przenoszonych przez kleszcze.

WAŻNE – Po zauważeniu kleszcza, zalecamy natychmiastowe jego usunięcie, w celu ograniczenia ryzyka zakażenia, szkodliwymi czynnikami chorobotwórczymi.

Tradycyjne sposoby usuwania kleszczy ze skóry człowieka, mogą być groźne dla człowieka. Istnieje ryzyko zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Podrażniony kleszcz, w trakcie standardowego, mechanicznego wyciągania, może wypuszczać do organizmu człowieka szkodliwe substancje, zawierające różnego rodzaju czynniki chorobotwórcze. Zamrożenie kleszcza pozwala zabezpieczyć człowieka przed skutkami zakażenia, od momentu jego zamrożenia.

Do zamrażania wyrób KLESZCZ EXPERT wykorzystuje gaz, znajdujący się w pojemniku ciśnieniowym.

Czy wiesz, że?

Pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności opisanych w dalszej części instrukcji.

Przed zastosowaniem wyrobu aktywować preparat poprzez trzykrotne naciśnięcie aplikatora. Sprawdzić prawidłowość działania dozownika. Aktywowany preparat powinien dozować  pojedynczą dawkę zamrażającą w czasie poniżej pół sekundy.

Jak stosować? 

Pamiętaj aby wstrząsnąć pojemnik przed każdym użyciem. Skieruj dozownik w kierunku kleszcza. Odległość od kleszcza powinna wynosić 2 – 3 cm. Naciśnij dozownik do oporu aby zamrozić kleszcza. Odpowiednia ilość preparatu potrzebna do skutecznego zamrożenia, zostanie uwolniona. Jeżeli kleszcz wciąż się porusza powtórz czynność. Czynność tę można wykonać w tym samym miejscu na skórze, maksymalnie 3 razy. Zamrożonego kleszcza wyjmij pęsetą znajdującą się w opakowaniu. Po wyciągnięciu kleszcza zdezynfekuj miejsce, w którym kleszcz był wczepiony do skóry. Dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub zdezynfekuj.

Usunięcie kleszcza nie wyklucza i nie chroni całkowicie przed zachorowaniem na  choroby odkleszczowe. 

Po zabiegu usunięcia kleszcza konieczna jest obserwacja miejsca wczepienia przez kilka tygodni. W razie wystąpienia niepokojących objawów takich jak:  pojawienie się rumienia wędrującego, pogorszenia samopoczucia, wystąpienia gorączki należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Po użyciu środka KLESZCZ EXPERT może wystąpić szybko ustępująca reakcja skórna w postaci podrażnienia lub zaczerwienienia spowodowanego zimnym gazem pędnym zawartym w produkcie. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na skórę.

Zestaw

preparat w sprayu do zamrażania kleszczy

pęseta do usuwania kleszczy z ciała człowieka

Ostrzeżenia i środki ostrożności 

  • Wdychanie wyrobu – należy przenieść pacjenta na świeże powietrze. W przypadku utrzymywania się objawów należy bezzwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej.
  • Kontakt wyrobu z oczami – wypłukać pozostałości gazu przy użyciu dużej ilości wody. W przypadku długotrwałego podrażnienia oczu należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.
  • Kontakt wyrobu ze skórą – poczekać aż wyrób odparuje i następnie przemyć skórę ciepła wodą. W przypadku pojawienia się odmrożeń, należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.
  • Wyrób stosować zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając instrukcji użytkowania z zachowaniem wszystkich poniższych środków ostrożności.

Przeciwskazania 

Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

W przypadku stosowania zabiegu u dzieci zabieg należy przeprowadzać pod kontrolą osoby dorosłej.

Nie stosować preparatu na uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę.

Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości (alergii) na skład preparatu.

Nie przekraczać zalecanej dawki. W przypadku przekroczenia zalecanej dawki natychmiast zaprzestać stosowania wyrobu, a następnie przemyć skórę dużą ilością ciepłej (nie gorącej!!!) wody i osuszyć .

W przypadku utrzymujących się zmian na skórze (zaczerwienienie, zbielenie, ból, obrzęk) należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Gwarancja 

2 lata

Producent 

Albert Polska Sp. z o.o.

Szczegóły
9087907
Materiał medyczny
-
1 szt.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
17,80 zł
w tym VAT
Cena
17,80 zł
w tym VAT
Obecnie brak na stanie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni