Pedipur puder 200mg/g x 60 g

Opis
Nazwa: Pedipur
Postać: puder lecz.
Dawka: 0,2 g/g
Opakowanie: 60 g (tuba)
Skład: 1 g pudru leczniczego zawiera 200 mg metenaminy (Methenaminum). Substancje pomocnicze: tlenek cynku, talk, glicerol 86%, woda oczyszczona.
Działanie: Metenamina jest chemioterapeutykiem o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Działanie swoje zawdzięcza uwolnionemu wskutek kontaktu z kwaśnym potem, aldehydowi mrówkowemu, który osłabia czynność gruczołów potowych oraz hamuje aktywność bakterii, przez co zmniejsza wydzielanie potu i hamuje jego rozkład przez bakterie.
Wskazania: Nadmierna potliwość skóry stóp i dłoni.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu:- na błony śluzowe, - na otwarte rany,- powierzchnie ciała pozbawione naskórka,- na owrzodzenia.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić miejscowe odczyny alergiczne skóry.
Interakcje: Produkt daje niezgodności z lekami zawierającymi: substancje utleniające (nadmanganian potasu, azotany) – powodują rozkład metenaminy, kwasy i sole o odczynie kwaśnym – powodują hydrolizę do formaldehydu i odpowiedniej soli amonowej, węglany (magnezowy, wapniowy).
Dawkowanie: Preparat do stosowania na skórę. Przed użyciem preparat należy wstrząsnąć. Przed zastosowaniem leku należy umyć starannie skórę nóg lub dłoni i wysuszyć. Nanieść niewielką ilość Pedipuru na skórę nóg lub dłoni, wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Lek stosować nie częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu. Po uzyskaniu poprawy zabiegi można stosować profilaktycznie co 14-20 dni.
Środki ostrożności: W przypadku wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia skóry lek odstawić i zasięgnąć porady dermatologa..
Prowadzenie pojazdów: Pedipur nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Nie są dostępne dane dotyczące przedawkowania produktu w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania. W przypadku pomyłkowego połknięcia leku mogą wystąpić: wysypka, podrażnienia nerek i pęcherza, krwiomocz, nudności i wymioty.
Ciąża: Istnieje małe prawdopodobieństwo, aby substancja czynna leku Pedipur mogła stanowić zagrożenie dla płodu lub przenikała do mleka kobiet karmiących piersią. Jednak wobec braku odpowiednich badań, lek może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią tylko po konsultacji z lekarzem w przypadku przewagi korzyści nad ryzykiem.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909991092252
BLOZ_073461107
Szczegóły
3461107
LEK OTC
puder lecz.
60 g (tuba)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
12,65 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć