Atrauman ag optrunek 10x10cm x 1 sztuka odparzenia oparzenia i pęcherze PAUL HARTMANN POLSKA SP. Z O.O.

Atrauman ag optrunek 10x10cm x 1 sztuka

Producent : PAUL HARTMANN POLSKA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Atrauman ag optr 10x10cm x 1 szt
Atrauman® Ag to nieprzywierająca warstwa kontaktowa odpowiednia do leczenia ran przewlekłych, takich jak owrzodzenie żylne podudzi, owrzodzenie w przebiegu stopy cukrzycowej oraz odleżyn. 
Opis
Atrauman ag optr 10x10cm x 1 szt
Opis produktu 
Atrauman® Ag to nieprzywierająca warstwa kontaktowa odpowiednia do leczenia ran przewlekłych, takich jak owrzodzenie żylne podudzi, owrzodzenie w przebiegu stopy cukrzycowej oraz odleżyn. Nadaje się również do leczenia ostrych oparzeń maksymalnie II stopnia. Opatrunek Atrauman® Ag może być stosowany do leczenia skory ludzkiej prowadzonego przez specjalistów.
Jak stosować?

Z zachowaniem warunków jałowości opatrunek Atrauman® Ag należy wyjąć z jednostkowego opakowania peel pack wraz z dwiema papierowymi nakładkami osłaniającymi i w razie potrzeby odpowiednio przyciąć go do wielkości rany. Opatrunek Atrauman® Ag powinien wystawać poza ranę i mieć w przybliżeniu wielkość zbliżoną do rozmiarów opatrunku wtórnego. Usunąć papier z jednej strony. Można albo przyłożyć opatrunek stroną bez papieru do rany, a następnie usunąć pozostałą nakładkę osłaniającą (patrz piktogramy 1–5), albo za pomocą sterylnej pęsety lub sterylnych rękawiczek zdjąć opatrunek Atrauman® Ag z drugiej nakładki osłaniającej i przyłożyć go do rany (patrz piktogramy a–f). Opatrunek Atrauman® Ag powinien być nakładany jako jedna warstwa. Nie należy zawijać go ani nakładać wielowarstwowo. W celu pochłaniania wydzieliny z rany należy na opatrunku Atrauman® Ag zastosować odpowiedni jałowy opatrunek wtórny (opatrunek chłonny lub superabsorpcyjny jak np. Zetuvit® Plus, opatrunek piankowy lub gazowy) zgodnie z jego instrukcją stosowania.

Czy wiesz, że? 

Opcjonalnie, można zastosować system do terapii podciśnieniowej ran Vivano. Skuteczność opatrunku barierowego utrzymuje się maksymalnie przez siedem dni. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej ani nie ma innych wskazań medycznych, opatrunek Atrauman® Ag powinien być zmieniany podczas każdej zmiany opatrunku. Czas użycia opatrunku nie powinien przekraczać siedmiu dni.

Skład

Materiał nośny składa się z włókien piliamidowych pokrytych srebrem elementarnym. Jest impregnowany maścią na bazie triglicerydów (tłuszczów obojętnych) niezawierającą substancji czynnych. Maść zawiera (według INCI): Caprylic/Capric/Myristik/Stearic Triglyceride; Bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Macrogol 2000.

Miękki, cienki i łatwy do układania materiał nośny zapewnia dobry kontakt z podłożem rany. Powierzchnia materiału nośnego i maść zapobiegają przyklejaniu się opatrunku do rany, dzięki czemu można go atraumatycznie zmieniać. Atrauman® Ag działa jak opatrunek barierowy z maścią zawierający srebro. Maść chroni brzegi rany, zapobiegając maceracji.Nie zawiera substancji czynnych ani parafiny.

Producent 

Paul Hartmann Polska Sp z.o.o. 

Szczegóły
9047836
LEK OTC
-
1 szt.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
15,66 zł
w tym VAT
Cena
15,66 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni