Naproxen hasco żel 12mg/g x 50 g

Substancją czynną leku Naproxen HASCO jest naproksen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie

Opis
Opis preparatu
Naproxen Hasco 1,2% (12 mg/g), żel (Naproxenum natricum) Skład 1 g żelu zawiera: Substancję czynną Naproksen sodowy (Naproxenum natricum) 12 mg Substancje pomocnicze Karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
Jak stosować? 
Lek należy nakładać 4 do 5 razy na dobę na bolące miejsce i delikatnie wsmarowywać. Na powierzchnię skóry ok. 7 cm na 7 cm stosuje się pasek żelu długości 1 cm. Po naniesieniu żelu na skórę należy dokładnie umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku do ustąpienia objawów, w razie nie ustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku Naproxen HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. 
Lek należy ostrożnie stosować 
  • w przypadku wystąpienia w przeszłości reakcji alergicznych (wysypka, świąd, 
  • zaczerwienienie) podczas leczenia lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych; 
  • jeśli stosowany jest na duże powierzchnie skóry długotrwale, gdyż istnieje możliwość 
  • wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych.
Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów należy odstawić lek.
Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji  występujących w przeszłości. Stosowanie leku Naproxen HASCO u dzieci Nie stosować leku u dzieci do lat 3.Stosowanie leku Naproxen HASCO u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątrobyZachować szczególną ostrożność stosując lek Naproxen HASCO u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) nerek ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwiobiegu. 
Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Leku nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza, po starannym rozważeniu potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu. Stosowanie naproksenu w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.
Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.Naproksen przenika do mleka kobiet karmiących piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Stosowanie innych leków
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie obserwowano interakcji naproksenu podawanego miejscowo na skórę z innymi lekami. Jednakże w przypadku długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry nie można całkowicie wykluczyć wystąpienia takich interakcji.
W przypadku zażycia większej dawki leku 
Przy stosowaniu miejscowym naproksenu w stężeniu 1,2% nie są znane objawy przedawkowania. Jednakże, wskutek nieprawidłowego stosowania lub przypadkowego spożycia, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W takim wypadku lekarz zastosuje postępowanie terapeutyczne właściwe dla zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.W razie przypadkowego spożycia (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek Naproxen HASCO może powodować działania niepożądane.
Po zastosowaniu leku mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: nadwrażliwość, zaczerwienienie, podrażnienie, zwykle przemijające po odstawieniu leku. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu (np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości). Możliwe są reakcje uwrażliwienia na światło. Rzadko mogą wystąpić rumień, świąd, pieczenie. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.
Przechowywanie 
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Nie należy stosować leku Naproxen HASCO po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Producent 
HASCO-LEK
Szczegóły
5253003
LEK OTC
żel
50 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
6,91 zł
w tym VAT
Cena
6,91 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 1500 zadowolonych pacjentów

Zdrowie pacjenta Na 1 miejscu

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć