Fluimucil forte 600mg x 10 tabletek musujących leki na kaszel ZAMBON S.P.A.

Fluimucil forte 600mg x 10 tabletek musujących

Producent : ZAMBON S.P.A.

Rodzaj: LEK OTC

Fluimucil Forte zawiera w składzie acetylocysteinę, która rozrywa wiązania dwusiarczkowe w polipeptydach śluzu zalegającego w drogach oddechowych i w efekcie rozrzedza ją i ułatwia odkrztuszenie.

Opis

Fluimucil Forte to lek wykrztuśny do krótkotrwałego stosowania w formie tabletek musujących przy kaszlu mokrym. Lek zawiera acetylocysteinę, która rozrzedza wydzielinę z dróg oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie.

Skład

Substancją czynną leku jest acetylocysteina (Acetylcysteinum).

1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan (zawiera sód), aspartam, aromat cytrynowy (zawiera glukozę).

Jak stosować? 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.  W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  

Fluimucil Forte stosuje się doustnie, zaraz po rozpuszczeniu tabletki musującej w połowie szklanki letniej wody. Zaleca się, aby podczas leczenia pacjent przyjmował zwiększoną ilość płynów. Leku nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Ważne, aby ostatnią dawkę leku Fluimucil Forte przyjąć minimum 4 godziny przed snem.

Zwykle stosowane u osób dorosłych to 1 tabletka musująca (600 mg) leku Fluimucil Forte raz na dobę.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u pacjentów uczulonych na acetylocysteinę lub którykolwiek z pozostałych składników. Przeciwwskazaniem do zastosowania tabletek musujących Fluimucil Forte jest stan astmatyczny oraz fenyloketonuria.

Możliwe działania niepożądane 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z astmą oskrzelową oraz u których występuje lub występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zwłaszcza jeśli jednocześnie stosuje on inne leki o znanym działaniu drażniącym błonę śluzową żołądka. Należy zachować ostrożność również, jeśli lek jest stosowany długotrwale u pacjentów z nietolerancją histaminy, gdyż mogą u nich wystąpić takie objawy, jak ból głowy, katar naczynioruchowy, świąd skóry.

W przypadku upłynnienia dużych ilości wydzieliny należy ją odsysać, szczególnie u unieruchomionych pacjentów a także małych dzieci. W przypadku osób ze zmniejszoną zdolnością odkrztuszania nie należy podawać acetylocysteiny, jeśli nie zapewni się pacjentowi w czasie leczenia fizykoterapii oddechowej.

Skład 

20 mg aspartamu w każdej tabletce. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Jest to rzadka choroba genetyczna, w której fenyloalanina gromadzi się w  organizmie, z powodu jej nieprawidłowego wydalania.

156,9 mg sodu (wchodzącego w skład sodu wodorowęglanu) w każdej tabletce (sód jest głównym składnikiem soli kuchennej). Odpowiada to 7,8% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie osób dorosłych.

Glukozę (składnik aromatu cytrynowego). Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

Fluimucil Forte może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwkaszlowymi,
  • węglem aktywnym,
  • antybiotykami - należy zachować 2-godzinny odstępu między lekami. Nie dotyczy to lorakarbefu (lek stosowany w zakażeniach),
  • nitrogliceryną,
  • karbamazepiną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W trakcie leczenia należy przyjmować zwiększoną ilość płynów. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Fluimucil Forte w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Fluimucil Forte może wpływać na wyniki badań laboratoryjnych, czyli oznaczenie salicylanów metodą kolorymetryczną i oznaczenie ketonów w moczu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na ilość substancji czynnej nie należy stosować leku Fluimucil Forte u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Producent 

Zambon S.p.A. 

Szczegóły
6003201
LEK OTC
tabl.mus.
10 tabl.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
11,53 zł
w tym VAT
Cena
11,53 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni