Uniben aerozol 1.5mg/ml x 30 ml

Opis
Nazwa: Uniben
Postać: aer.do st.w j.ustnej
Dawka: 1,5 mg/ml
Opakowanie: 30 ml (butelka)
Skład: 1 ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie miejscowych objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na benzydaminy chlorowodorek lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.
Działania niepożądane: Częstość występowania działań niepożądanych: Bardzo często (> =1/10); Często (> =1/100 do < 1/10); Niezbyt często (> =1/1000 do < 1/100); Rzadko (> =1/10 000 do < 1/1000); Bardzo rzadko (< 1/10 000), nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).Układ/narządBardzo rzadko (< 1/10 000), nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podaniaUczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnejZaburzenia żołądka i jelitSuchość w jamie ustnej, nudności oraz wymiotyZaburzenia układu immunologicznegoReakcje nadwrażliwościZaburzenia układu nerwowegoZaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowyZaburzenia skóry i tkanki podskórnejWysypkaMiejscowe działania niepożądane są zazwyczaj przemijające, ustępują samoistnie i rzadko wymagają dodatkowego leczenia.Benzydamina stosowana miejscowo wchłania się w niewielkiej ilości do krążenia, w związku z tym ogólne działania niepożądane występują bardzo rzadko.
Interakcje: Nie stwierdzono występowania interakcji z innymi preparatami stosowanymi miejscowo.
Dawkowanie: Produkt leczniczy stosuje się miejscowo spryskując powierzchnię błony śluzowej jamy ustnej i (lub) gardła.DawkowanieProdukt leczniczy należy stosować od 2 do 6 razy na dobę.Dzieci i młodzież Dzieci poniżej 6 lat:1 dawka leku na 4 kg masy ciała, stosowana od 2 do 6 razy na dobę. Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy przekraczać 4 dawek.Dzieci od 6 do 12 lat:Jednorazowo 4 dawki leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę.Dzieci powyżej 12 lat i dorośli:Jednorazowo od 4 do 8 dawek leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę.Jedna dawka leku o objętości 0,17 ml zawiera 255 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku.Uwaga: Leczenie ciągłe nie powinno trwać dłużej niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien decydować lekarz.Dawek produktu leczniczego nie można dzielić.
Środki ostrożności: Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, produktów leczniczych o działaniu miejscowym, może spowodować reakcj ę uczuleniową. W takim przypadku lek należy odstawić i wdrożyć odpowiednie postępowanie.Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).Produkt leczniczy zawiera niewielkie stężenie etanolu.
Prowadzenie pojazdów: Nie stwierdzono wpływu substancji czynnej zawartej w aerozolu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn oraz na sprawność psychofizyczną.
Przedawkowanie: Benzydamina po zastosowaniu miejscowym praktycznie nie działa ogólnoustrojowo, tak więc ryzyko przedawkowania jest mało prawdopodobne.Dotychczas nie obserwowano objawów przedawkowania preparatu Uniben.
Ciąża: Benzydamina nie wykazuje działania teratogennego. W wyniku podawania ciężarnym samicom szczurów dawek wielokrotnie większych niż stosowane u ludzi obserwuje się zmniejszoną wydajność reprodukcji (patrz pkt 5.3). Zastosowana miejscowo wchłania się w niewielkiej ilości do krążenia nie wywołuj ąc istotnego działania ogólnego.Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania w okresie ciąży oraz karmienia piersią.
Szczegóły
8799101
LEK OTC
aer.do st.w j.ustnej
30 ml (butelka)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
11,25 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć