Tears naturale II krop oczu x 15 ml

Producent : ALCON POLSKA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Tears Naturale II
Postać: krop.do oczu, roztwór
Dawka: (3mg+1mg)/ml
Opakowanie: 15 ml
Skład: 1 ml roztworu zawiera 3 mg Hypromellosum (hypromelozy) i 1 mg Dextranum (dekstranu 70).Substancje pomocnicze - patrz punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie objawów zespołu suchego oka, m.in. w przebiegu suchego zapalenia rogówki i spojówki {keratoconjunctivUis sicca) i zespołu Sjogrena.W celu doraźnego zmniejszenia pieczenia i podrażnienia, wynikającego z suchości oka; jako środek chroniący przed podrażnieniami i służący do doraźnego zmniejszania uczucia dyskomfortu związanego z niezbyt silnym podrażnieniem oka lub narażeniem na działanie słońca i wiatru.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na dekstran, hypromelozę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.
Działania niepożądane: W badaniach klinicznych nie zgłaszano poważnych działań niepożądanych ze strony oka ani ogólnoustrojowych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu Tears Naturale II.Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych należą: brak działania leku, uczucie dyskomfortu ze strony oka, podrażnienie oka i przekrwienie oka. Działania te występowały bardzo rzadko (< 1/10 000).
Interakcje: Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji preparatu Tears Naturale II z innymi produktami leczniczymi. Skład preparatu nie wskazuje jednak, że będą występowały interakcje pomiędzy tym preparatem a innymi produktami leczniczymi.
Dawkowanie: Preparat jest przeznaczony do stosowania do oczu.W razie potrzeby zakrapia się 1 lub 2 krople preparatu Tears Naturale II do chorego oka lub do obu oczu.Brak danych na temat stosowania u dzieci i młodzieży oraz u pacjentów z upośledzeniem czynności wątroby lub nerek.W razie jednoczesnego stosowania innych leków podawanych do oka, należy zachować odstęp dziesięciu do piętnastu minut pomiędzy podaniem kolejnych preparatów.Sposób podawaniaNależy zachować ostrożność, aby zapobiec zakażeniu końcówki zakraplacza i roztworu, nie dotykać końcówką zakraplacza powiek i otaczających tkanek ani żadnych powierzchni. Po każdym zakropieniu należy dokładnie zamknąć butelkę.Nie wolno stosować preparatu, jeżeli nastąpi zmiana koloru roztworu lub jego zmętnienie.
Środki ostrożności: W razie wystąpienia utrzymującego się podrażnienia oka należy przerwać stosowanie preparatu.
Prowadzenie pojazdów: Podobnie jak inne leki w postaci kropli do oczu. preparat może powodować przejściowe zamazane widzenie lub inne zaburzenia widzenia, które mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Jeśli po zakropieniu preparatu wystąpi zamazane widzenie, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać niebezpiecznych urządzeń do czasu, aż będzie widział wyraźnie.
Przedawkowanie: Dotychczas nie opisano przypadku przedawkowania preparatu Tears Naturale II.W razie miejscowego przedawkowania preparatu Tears Naturale II należy przepłukać oko (oczy) letnią wodą.W razie omyłkowego połknięcia preparatu pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ciąża: Nie należy stosować preparatu Tears Naturale II w okresie ciąży i karmienia piersią, o ile nie zaleci tego lekarz.Nie ma danych klinicznych na temat działania preparatu u kobiet w ciąży. Niemniej jednak, dostępne dane na temat działania substancji zawartych w preparacie oraz doświadczenie kliniczne w zakresie bezpieczeństwa stosowania preparatu Tears Naturale II, wskazują na brak szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój płodu i noworodka.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990930937
BLOZ_073284313
Szczegóły
3284313
LEK OTC
krop.do oczu. roztwór
15 ml
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
18,27 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć