Akneroxid 10 żel 100mg/g x 50 g

Producent : ALMIRALL HERMAL GMBH

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Akneroxid 10
Postać: żel
Dawka: 0,1 g/g
Opakowanie: 50 g
Skład: 1 g żelu Akneroxid 10 zawiera 100 mg benzoilu nadtlenku (Benzoylis peroxidum).
Wskazania: Trądzik pospolity, zwłaszcza klatki piersiowej i pleców. 
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na benzoilu nadtlenek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.Produktu leczniczego Akneroxid 10 nie należy także stosować:- na uszkodzoną skórę,- do oczu,- na błony śluzowe,- w okolicach ust, nosa lub oczu,- u osób z atopowym zapaleniem skóry,- na skórę suchą, z ograniczonym wydzielaniem łoju.
Działania niepożądane: Zastosowano następujące określenia odnoszące się do częstości występowania: Bardzo często: (≥1/10)Często: (≥1/100 do < 1/10)Niezbyt często: (≥1/1000 do < 1/100)Rzadko: (≥1/10 000 do < 1/1000)Bardzo rzadko: (< 1/10 000)Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).W pierwszych dniach po rozpoczęciu stosowania produktu leczniczego może wystąpić uczucie napięcia i niewielkie zaczerwienienie skóry. Nieznaczne uczucie pieczenia, odczuwane początkowo przez pacjentów z wrażliwą skórą, zwykle ustępuje podczas leczenia. Umiarkowane złuszczanie się naskórka utrzymuje się przez cały okres terapii. Gdyby nadmierne zaczerwienienie albo uczucie pieczenia utrzymywało się ponad pięć dni, pacjent powinien przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Po ustąpieniu tych objawów często można kontynuować leczenie stosując produkt leczniczy Akneroxid 10 w większych odstępach czasu lub stosując Akneroxid 5.Stosowanie produktu leczniczego Akneroxid 10 może, niezbyt często, powodować nasilenie suchości skóry.W rzadkich przypadkach może wystąpić alergia kontaktowa. 
Interakcje: Nie należy stosować produktu leczniczego Akneroxid 10 jednocześnie z produktami dermatologicznymi drażniącymi skórę, wysuszającymi, złuszczającymi lub zawierającymi substancje o właściwościach redukujących.
Dawkowanie: Do stosowania miejscowego na skórę.Produkt leczniczy Akneroxid 10 stosuje się raz lub dwa razy na dobę na chorobowo zmienioną skórę.W zależności od wrażliwości skóry, częstość stosowania produktu leczniczego należy dostosować indywidualnie lub rozpoczynać terapię produktem leczniczym Akneroxid 5, zawiejającym 50 mg/g benzoilu nadtlenku.U pacjentów ze szczególnie wrażliwą skórą, produkt leczniczy Akneroxid 10 należy stosować początkowo raz na dobę - przed snem.Produkt leczniczy Akneroxid 10 nakłada się cienką warstwą po dokładnym oczyszczeniu skóry. Produktu leczniczego nie należy nakładać na zdrową skórę. Po użyciu produktu należy umyć ręce.Zazwyczaj okres terapii wynosi od 4 do 10 tygodni.
Środki ostrożności: Produkt leczniczy Akneroxid 10 należy stosować wyłącznie na skórę.Należy uważać, aby produkt leczniczy Akneroxid 10 nie dostał się do oczu. Przypadkowy kontakt produktu z oczami może powodować zaczerwienienie i uczucie pieczenia. W razie kontaktu produktu leczniczego z oczami, należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody.Szczególnie ostrożnie należy stosować produkt na wrażliwe miejsca na skórze, np. na szyi.W trakcie stosowania produktu leczniczego Akneroxid 10 należy unikać naświetlania leczonych obszarów skóry promieniowaniem UV (światło słoneczne, solaria).Ze względu na właściwości wybielające produktu, należy unikać nakładania go w okolicach brwi, brody, na granicy skóry z włosami oraz należy unikać kontaktu produktu z odzieżą.
Prowadzenie pojazdów: Produkt leczniczy Akneroxid 10 nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: W razie omyłkowego spożycia produktu leczniczego Akneroxid 10, pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.W przypadku stosowania produktu leczniczego niezgodnie z zaleceniami, np. zbyt często, w nadmiernych dawkach lub na uszkodzoną skórę, mogą wystąpić ciężkie objawy podrażnienia. 
Ciąża: CiążaProdukt leczniczy Akneroxid 10 można stosować w okresie ciąży jedynie po starannym rozważeniu stosunku korzyści terapii do ryzyka. Produktu leczniczego Akneroxid 10 nie należy stosować u kobiet w ostatnim miesiącu ciąży.Karmienie piersiąProdukt leczniczy Akneroxid 10 można stosować w okresie karmienia piersią jedynie po starannym rozważeniu stosunku korzyści terapii do ryzyka. Nie ma danych na temat przenikania benzoilu nadtlenku do mleka kobiety karmiącej piersią, po podaniu produktu leczniczego Akneroxid 10 na skórę.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990664511
BLOZ_075406101
Szczegóły
5406101
LEK OTC
żel
50 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
24,07 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć