Gynoxin UNO 600 mg x 1 globulka (IMPORT) infekcje intymne INPHARM SP. Z O.O.

Gynoxin UNO 600 mg x 1 globulka (IMPORT)

Producent : INPHARM SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Gynoxin Uno - drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Gynoxin Uno przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

Pacjentki w wieku powyżej 60 lat powinny przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Opis

Opis produktu 

Gynoxin Uno - drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy). Gynoxin Uno przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. Pacjentki w wieku powyżej 60 lat powinny przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Kapsułka dopochwowa Gynoxin Uno jest przeznaczona wyłącznie do stosowania dopochwowego. Nie należy przyjmować jej doustnie. Wiarygodnego rozpoznania grzybicy i stwierdzenia wrażliwości drobnoustroju na fentikonazol może dokonać wyłącznie lekarz. 

Gynoxin Uno zawiera substancję czynną fentikonazol, który jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, w tym na drożdżaki.

Jak stosować?

Kapsułki dopochwowe leku Gynoxin Uno są przeznaczone wyłącznie do stosowania dopochwowego. Nie należy przyjmować kapsułek dopochwowych doustnie. Zalecana dawka to: dorośli i młodzież powyżej 16 lat (u pacjentek powyżej 60 lat nie stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem) 1 kapsułka dopochwowa, miękka, stosowana jeden raz. Włożyć głęboko do pochwy wieczorem przed snem. Jeśli objawy utrzymują się, następną dawkę można powtórzyć po trzech dniach. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjentka czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Lek Gynoxin Uno nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Skład

1 kapsułka dopochwowa zawiera: substancję czynną: azotan fentikonazolu 600mg. Pozostałe składniki: parafina ciekła, wazelina biała, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E 217).

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie Gynoxin Uno należy omówić z lekarzem, jeżeli: pacjentka ma powyżej 60 lat; do zakażenia doszło po raz pierwszy; pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią; jednocześnie stosowane są mechaniczne środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu. W czasie stosowania tego leku zaleca się stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji; wystąpią reakcje nadwrażliwości na lek; objawy nie zmniejszą się w ciągu 7 dni lub się nasilą; u pacjentki wystąpiły co najmniej 4 zakażenia w ciągu ostatniego roku; pacjentka lub jej partner przechodzili kiedykolwiek chorobę przenoszoną drogą płciową; jeśli pacjentka ma uczulenie na imidazol lub inne leki dopochwowe przeciwgrzybicze; u pacjentki wystąpił którykolwiek z poniższych objawów: nieprawidłowe lub nieregularne krwawienia, upławy zabarwione krwią, krwawienie z pochwy i (lub) ból w ramionach, rany pochwy i sromu w tym owrzodzenia i pęcherze, ból w dolnej części brzucha, ból pleców oraz ból przy oddawaniu moczu, gorączka (≥38°C), cuchnące upławy, nudności, działania niepożądane, takie jak: podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk, świąd, wysypka, które są związane z leczeniem. W przypadku rozgryzienia i (lub) połknięcia kapsułki dopochwowej, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. W przypadku zakażenia również partnera zaleca się jego równoczesne leczenie. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności Gynoxin Uno u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat. Lek Gynoxin Uno nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Lek Gynoxin Uno zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy. Substancje te mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). W przypadku wystąpienia miejscowego podrażnienia lub reakcji alergicznej leczenie należy przerwać.

Interakcje z innymi lekami

Gynoxin Uno zawiera tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować leku Gynoxin Uno u kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Nie stosować leku Gynoxin Uno u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują środków antykoncepcyjnych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Gynoxin Uno nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Przypomnienie 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły
3017792
LEK OTC
kaps.dopochw.miękka
1 kaps.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
20,46 zł
w tym VAT
Cena
20,46 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni