Gynoxin UNO 600mg x 1 globulka infekcje intymne RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.

Gynoxin UNO 600mg x 1 globulka

Producent : RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Gynoxin Optima zawiera substancję czynną fentikonazol, który jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego.

Opis

Opis produktu 

Grzybicze zapalenie pochwy i sromu nazywane też drożdżycą pochwy i sromu. Kapsułki dopochwowe Gynoxin Optima są przeznaczone wyłącznie do stosowania dopochwowego. Nie należy przyjmować ich doustnie.

Gynoxin Optima zawiera substancję czynną fentikonazol, który jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego.

Jak stosować? 

Zalecana dawka to: 1 kapsułka dopochwowa, miękka stosowana raz na dobę przez trzy kolejne dni. Aplikować głęboko do pochwy wieczorem przed snem.

Skład

1 kapsułka dopochwowa zawiera: substancję czynną: azotan fentikonazolu 200mg. Pozostałe składniki: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E 217).

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie Gynoxin Optima należy omówić z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli: pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią; jednocześnie stosowane są mechaniczne środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (w czasie stosowania tego leku zaleca się stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji); wystąpią reakcje nadwrażliwości na lek; objawy nie zmniejszą się w ciągu 24 godzin lub się nasilą; partner uległ również zarażeniu; u pacjentki wystąpiły więcej niż dwa zakażenia w ciągu ostatnich 6 miesięcy; pacjentka lub jej partner przechodzili kiedykolwiek chorobę przenoszoną drogą płciową; jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; pacjentka nie ukończyła jeszcze 16. roku życia; u pacjentki wystąpił którykolwiek z poniższych objawów: nieprawidłowe lub nieregularne krwawienia, upławy zabarwione krwią, rany pochwy i sromu w tym owrzodzenia i pęcherze, ból w dolnej części brzucha oraz ból przy oddawaniu moczu, działania niepożądane takie jak podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk, które są związane  z leczeniem. W przypadku rozgryzienia i (lub) połknięcia kapsułki dopochwowej, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Lek Gynoxin Optima nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci. Lek Gynoxin Optima zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy. Substancje te mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Interakcje z innymi lekami

Gynoxin Optima zawiera tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Gynoxin Optima powinien być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią pod nadzorem lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Gynoxin Optima nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Przypomnienie 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły
3017711
LEK OTC
kaps.dopochw.miękka
1 szt. (blister)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
36,92 zł
w tym VAT
Cena
36,92 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni