Femaltiker plus x 12 torebek herbatki NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Femaltiker plus x 12 torebek

Producent : NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Rodzaj: Suplement diety

Femaltiker plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem.

Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji

Opis

FEMALTIKER® PLUS SMAK KARMELOWY - 12 SASZETEK W PROBLEMACH Z LAKTACJĄ

Do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią w przypadku:

  • Rzeczywistego niedoboru pokarmu.
  • Problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.
  • Niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i  / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej.

Opis produktu 

Femaltiker plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów ułatwiając jednocześnie oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety. Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym,  a tym samym bogatszym, składzie odżywczym.

Formuła zawarta w femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Jak stosować? 

Produkt na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację. Zawarty w femaltiker® plus słód jęczmienny został włączony do protokołu postępowania dietetycznego w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki.

Spożywać zgodnie z zalecanym przez lekarza/specjalistę laktacyjnego schematem lub jeżeli lekarz/specjalista laktacyjny nie zaleci inaczej 1-2 porcje dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć femaltiker® plus na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. 

Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści. 

Skuteczność udowodniona klinicznie

  • Badanie interwencyjne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania słodu jęczmiennego zawartego w femaltiker® plus.
  • Odżywianie matek z rzeczywistym niedoborem pokarmu za pomocą formuły zawartej w femaltiker® plus wpłynęło pozytywnie na przyrosty dobowe dziecka i ilość odciąganego mleka.
  • Czy wiesz, że dostarczenie odpowiednich składników tj. choliny, FolActiv®, witamin: B6 i B12, może wpływać na rozwój i zdrowie dziecka w przyszłości? Składniki te mają potencjał epigenetyczny, co oznacza, że mogą wpływać na przyszłe zdrowie dziecka.

Skład 

1 saszetka zawiera:

Wartość energetyczna (kJ/kcal) 126/30

Tłuszcz (g) w tym: 0,0

Kwasy tłuszczowe nasycone (g): 0,0

Węglowodany (g) w tym: 7

Cukry (g) 4,3

Błonnik (g): 0,1

Białko (g): 0,2

Sól (g): 0,0

Witamina B6: 2,5 mg

Foliany - FolActiv® w tym: kwas foliowy 200 μg oraz

L-metylofolian wapnia 100 μg

Witamina B12: 2,8 μg

Cholina: 100 mg

Słód jęczmienny: 4,8 g

Beta-glukan z jęczmienia: min. 300 mg

Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis: 80 mg

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Uwagi

W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów napojów roślinnych tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody.

Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym.

Dodatek do spożywania wraz z różnym rodzajem potraw lub posiłków.

Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie.

Nie należy przekraczać polecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Pojemność 

12 torebek 

Producent

Nutro Pharma Sp. z o.o.

Szczegóły
3708021
Suplement diety
-
12 sasz.
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU/ ŻABKA

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

SPECJALISTYCZNY KURIER POCZTEX**

DARMOWA

12,99 zł.

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

2 DNI

INPOST PACZKOMATY***

INPOSTA KURIER 

12,99 zł.

12,99 zł.

1-2 DNI

1 DZIEŃ

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

** Metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze.

*** Do paczkomatów nie wysyłamy LEKÓW OTC!

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
39,12 zł
w tym VAT
Cena
39,12 zł
w tym VAT
Dostępny

Ponad 3000 zweryfikowanych opinii

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni