Borasol płyn 3% x 100 g

Opis
Nazwa: Borasol
Postać: rozt.do stos.na skórę
Dawka: 0,03 g/g
Opakowanie: 100 g
Skład: 1 g roztworu zawiera 30 mg kwasu borowego (Acidum boricum) Substancje pomocnicze – patrz punkt 6.1
Działanie: Lek Borasol ma postać roztworu do stosowania na skórę. Borasol zawiera substancję czynną kwas borowy o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym
Wskazania: Produkt leczniczy jest wskazany do odkażania w stanach zapalnych skóry, wypryskach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich, w powierzchownych uszkodzeniach naskórka lub skóry oraz w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych.
Przeciwwskazania: 4.3. Przeciwwskazania Nie stosować: - w nadwrażliwości na kwas borowy, - doustnie, - do oczu, - na rozległe rany i otwarte skaleczenia, - na duże powierzchnie skóry, - u niemowląt i dzieci w wieku do 11 lat.
Działania niepożądane: Może wystąpić podrażnienie skóry. Jeśli produkt leczniczy jest stosowany na uszkodzoną skórę może wystąpić zaczerwienienie, wysypka, łuszczenie się naskórka, brak łaknienia, wymioty, biegunka, drgawki, gorączka, zapaść, uszkodzenie nerek, skąpomocz, senność, śpiączka. Jeśli produkt leczniczy jest stosowany długotrwale, mogą wystąpić objawy przewlekłego zatrucia kwasem borowym, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zapalenie skóry, zaburzenia miesiączkowania, niedokrwistość, osłabienie, drgawki i wyłysienie.
Interakcje: Produkt leczniczydaje interakcje z produktami zawierającymi metenaminę, taninę, węglany, wodorotlenki zasadowe, koloidalne roztwory srebra, czwartorzędowe zasady amoniowe, balsam peruwiański.
Dawkowanie: Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Przecierać produktem leczniczym zmienione chorobowo miejsca od 2 do 3 razy na dobę. Stosować w postaci przymoczek, okładów i płukań. Stosować przez krótki okres czasu.
Środki ostrożności: 4.4. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania Nie stosować długotrwale. W przypadku wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia skóry, pacjent powinien zaprzestać stosowania produktu leczniczego i zasięgnąć porady lekarza.
Prowadzenie pojazdów: 4.7. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn Dotychczas nie jest znany ujemny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwaniamaszyn.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono przypadku przedawkowania po miejscowym stosowaniu produktu leczniczego zgodnie z zalecanymi wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania. Jeśli produkt leczniczy stosowany jest długotrwale, mogą wystąpić objawy przewlekłego zatrucia kwasem borowym (patrz punkt 4.8). W razie omyłkowego spożycia produktu leczniczego może dojść do zatrucia kwasem borowym. W takich przypadkach należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ciąża: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.
Uwagi: Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w szczelnie zamkniętej butelce. Chronić od światła.Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę co zrobić z lekami, gdy nie są już potrzebne. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990874620
BLOZ_074229201
Szczegóły
4229201
LEK OTC
rozt.do stos.na skórę
100 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
6,34 zł
w tym VAT
Dostępny

Inne produkty

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć