Kreon Travix kapsułki dojelitowe 10000jm x 50 kapsułek

Producent : MYLAN HEALTHCARE SP. Z O.O.

Rodzaj: LEK OTC

Opis
Nazwa: Kreon Travix (Kreon 10 000)
Postać: kaps.dojel.
Dawka: 10 000 j. Ph.Eur.
Opakowanie: 50 kaps. (butelka)
Skład: 1 kapsułka produktu Kreon 10 000 zawiera, jako substancję czynną 150 mg pankreatyny (Pancreatinum) o aktywności:amylazy 8 000 j. Ph.Eur. (j. BP)lipazy 10 000 j. Ph.Eur. (j. BP) proteazy 600 j. Ph.Eur.
Wskazania: Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki związana jest z następującymi schorzeniami: zwłóknieniem torbielowatym (mukowiscydozą) przewlekłym zapaleniem trzustki po usunięciu trzustki (pankreatektomia) po usunięciu żołądka (gastrektomia) rakiem trzustki po zespoleniu żołądkowo-jelitowym (np. gastroenterostomia typu Billroth II) zwężeniem przewodu trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego (np. z powodu nowotworu) zespołem Shwachmana-Diamonda ostrym zapaleniem trzustki.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na pankreatynę wieprzową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Działania niepożądane: W badaniach klinicznych więcej niż 600 pacjentów z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki spowodowaną mukowiscydozą przyjmowało Kreon. Najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym były zaburzenia żołądkowo-jelitowe, które były głównie łagodne i umiarkowane. Podczas badań klinicznych zgłaszano działania niepożądane z następującą częstością: Zaburzenia żołądka i jelit Często (≥1/100, < 1/10): nudności, wymioty, zaparcia i wzdęcia. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe są głównie związane z chorobą podstawową. Działaniami o podobnej lub niższej częstości w porównaniu do placebo były biegunka (częste ≥1/100, < 1/10) i bóle brzucha (bardzo częste ≥1/10). Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Niezbyt często (≥1/1000, ≤1/100): wysypka. Częstość nieznana: świąd, pokrzywka. Zaburzenia układu immunologicznego Częstość nieznana: nadwrażliwość (reakcje anafilaktyczne). Reakcje nadwrażliwości dotyczące głównie skóry, ale nieograniczone wyłącznie do niej, były obserwowane i zgłaszane, jako działania niepożądane po wprowadzeniu produktu do obrotu. Nie jest możliwe określenie częstości występowania tych działań niepożądanych, ponieważ pochodzą one ze zgłoszeń spontanicznych z populacji o nieokreślonej wielkości. Wieloośrodkowe badania kliniczne były przeprowadzane na innych populacjach pacjentów: z wirusem HIV, ostrym zapaleniem trzustki, cukrzycą. W tych trzech grupach pacjentów nie odnotowano żadnych dodatkowych działań niepożądanych. Populacja pediatryczna W populacji pediatrycznej nie odnotowano żadnych specyficznych działań niepożądanych. Częstość, rodzaj i ciężkość działań niepożądanych u dzieci z mukowiscydozą były podobne jak u dorosłych.
Interakcje: Brak doniesień dotyczących interakcji z innymi produktami leczniczymi lub innych rodzajów interakcji.
Dawkowanie: Sposób podawania Dawkowanie powinno być dostosowane do potrzeb indywidualnych w zależności od nasilenia choroby i składu pożywienia. Zalecane jest przyjmowanie enzymów w trakcie posiłku, lub zaraz po posiłku. Kapsułki należy połykać w trakcie posiłków lub po każdym posiłku lub przekąsce w stanie nienaruszonym, bez rozgryzania i żucia, popijając odpowiednią ilością płynu (np. około 100 ml). Jeżeli połykanie kapsułek sprawia trudności (np. w przypadku małych dzieci lub osób w podeszłym wieku), można je ostrożnie otworzyć i dodać minimikrosfery do miękkiego pokarmu (pH < 5,0) niewymagającego żucia lub przyjmować z płynem (pH < 5,0), np. sokiem owocowym. Mieszaninę minimikrosfer z pokarmem lub płynem należy zużyć natychmiast; nie wolno jej przechowywać. Ważne jest zapewnienie odpowiedniego nawodnienia przez cały okres leczenia, zwłaszcza w okresach nasilonej utraty płynów. Niewłaściwe nawodnienie może wzmagać zaparcia. Dawkowanie w przypadku dzieci i osób dorosłych ze zwłóknieniem torbielowatym trzustki Na podstawie wytycznych Konferencji ds. Zwłóknienia Torbielowatego (Cystic Fibrosis Consensus Conference) i badań kliniczno-kontrolnych (badanie Amerykańskiej Fundacji Zwłóknienia Torbielowatego i badanie przeprowadzone w Zjednoczonym Królestwie), można zaproponować następujące zalecenia ogólne dotyczące dawkowania w leczeniu substytucyjnym przy pomocy enzymów trzustkowych: Dawkowanie enzymów w przeliczeniu na masę ciała należy rozpoczynać od 1000 j. lipazy/kg mc./posiłek w przypadku dzieci w wieku poniżej czterech lat i 500 j. lipazy/kg mc./posiłek dla dzieci w wieku powyżej czterech lat. Dawkowanie należy dostosować uwzględniając nasilenie choroby, kontrolę biegunek tłuszczowych i utrzymanie dobrego stanu odżywienia. U większości pacjentów dawka powinna być mniejsza lub nie powinna przekraczać 10 000 j. lipazy/kg masy ciała na dobę lub 4000 j. lipazy/g spożytego tłuszczu. Dawkowanie w przypadku innych zaburzeń związanych z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki Dawkowanie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta w zależności od nasilenia zaburzeń trawienia i zawartości tłuszczu w pożywieniu. Dawka wymagana w przypadku głównego posiłku (śniadanie, obiad, kolacja) mieści się w przedziale od około 25 000 do 80 000 j. Ph.Eur. lipazy, a w przypadku przekąsek między posiłkami połowę indywidualnie wyznaczonej dawki.
Środki ostrożności: Zwężenie odcinka krętniczo-kątniczego oraz okrężnicy wstępującej (kolonopatia włókniejąca), a także zapalenie jelita grubego było opisywane u pacjentów ze zwłóknieniem torbielowatym trzustki przyjmujących duże dawki produktów zawierających pankreatynę. Badania kliniczno-kontrolne nie wykazały dowodów świadczących o związku przyczynowym między stosowaniem produktu Kreon 10 000, a występowaniem kolonopatii włókniejącej. W ramach środków ostrożności jakiekolwiek nietypowe objawy ze strony jamy brzusznej lub zmiany dotychczasowych objawów powinny być zbadane w celu wykluczenia ewentualnego uszkodzenia jelita grubego, zwłaszcza jeżeli pacjent przyjmuje ponad 10 000 j.Ph.Eur. lipazy/kg masy ciała/dobę. Kreon 10 000, tak jak wszystkie obecnie wprowadzone do obrotu produkty zawierające pankreatynę wieprzową, jest pozyskiwany z trzustek wieprzowych zwierząt przeznaczonych do konsumpcji. Pomimo, że poprzez badania i unieczynnienie pewnych wirusów w procesie produkcji zmniejszono ryzyko przeniesienia na ludzi czynników infekcji przez Kreon 10 000, istnieje teoretyczne ryzyko przeniesienia choroby wirusowej, włączając choroby wywołane przez nowe i niezidentyfikowane wirusy. Nie można całkowicie wykluczyć obecności w wieprzowinie wirusów, które mogą zakazić ludzi. Jednakże pomimo długiego czasu stosowania nie odnotowano żadnego przypadku przeniesienia choroby zakaźnej w wyniku przyjmowania ekstraktów pankreatyny pochodzenia wieprzowego.
Prowadzenie pojazdów: Produkt Kreon 10 000 nie wywiera lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Według doniesień bardzo duże dawki pankreatyny wiązały się z występowaniem zwiększonego stężenia kwasu moczowego w moczu i we krwi.
Ciąża: Płodność i ciąża Brak odpowiednich danych dotyczących stosowania enzymów trzustkowych u kobiet ciężarnych. W badaniach na zwierzętach nie udowodniono wchłaniania enzymów trzustkowych pochodzenia wieprzowego. Z tego powodu nie przewiduje się toksycznego wpływu na rozmnażanie i rozwój. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania produktu Kreon 10 000 u kobiet w ciąży. Laktacja Nie przewiduje się wpływu na dzieci karmione piersią, ponieważ badania na zwierzętach nie wykazały wpływu enzymów trzustkowych na organizm matki. Enzymy trzustkowe mogą być stosowane w czasie laktacji. Jeśli konieczne jest stosowanie produktu Kreon 10 000 w czasie ciąży lub karmienia piersią powinny być stosowane wystarczające dawki, tak aby zapewnić odpowiedni poziom odżywienia.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990042609
BLOZ_076300003
Szczegóły
6300003
LEK OTC
kaps.dojel.
50 kaps. (butelka)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
40,92 zł
w tym VAT
Dostępny

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć