Nurofen Express Forte Tabs 400mg x 12 tabletek powlekanych

Producent : RECKITT BENCKISER POLAND S.A.

Rodzaj: LEK OTC

Tabletki powlekane Nurofen Express Forte Tabs to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Lek zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną, która zwiększa rozpuszczalność substancji czynnej.

Opis

Opis preparatu

Tabletki powlekane Nurofen Express Forte Tabs to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Lek zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną, która zwiększa rozpuszczalność substancji czynnej.

Wskazanie: ból, gorączka, stan zapalny

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen.

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną (684 mg).

Substancje pomocnicze: składniki rdzenia: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa Typ A, magnezu stearynian; składniki otoczki: hypromeloza, talk, Opaspray White M-1-7111B (hypromeloza, tytanu dwutlenek E 171); składniki tuszu: Opacode S-1-277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy).

Jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie, popijając odpowiednią ilością płynu. Dawkowanie Nurofenu Express Forte Tabs dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat to początkowo 1 tabletka powlekana, jeśli wystąpi taka konieczność to kolejna tabletka powlekana co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki powlekane. Minimalna przerwa między dawkami to 4 godziny.

U młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jeśli wystąpi konieczność podawania leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się to należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować Nurofenu Express Forte w przypadku:

  • uczulenia (nadwrażliwości) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • występowania choroby wrzodowej i (lub) dwunatsnicy,
  • jeśli u pacjenta występują objawy astmy, alergicznego nieżytu nosa lub pokrzywki podczas stosowania leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna,
  • ciężkiej niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Czy pamiętasz, że?

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania i nie przekraczaj zalecanej dawki. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub farmaceutą.

Zobacz też inne preparaty marki Reckitt Beckinser

Pojemność

12 tabletek

Producent

Reckitt Beckinser

Szczegóły
3200921
LEK OTC
tabl.powl.
12 tabl. (1 blist.a 12 szt.)
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
11,70 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć