Neo-Aesculan żel doodbytniczy x 30 g (data ważności 10.2022)

Łagodzi objawy choroby hemoroidalnej, stosowany miejscowo żel działa znieczulająco, ściągająco i przeciwzapalnie.

Opis
Opis produktu
Neo-Aesculan żel doodbytniczy, 30 g. Wskazaniem do jego stosowania jest choroba hemoroidalna. Produkt leczniczy wskazany jest do stosowania u dorosłych.
Składniki
1 g żelu zawiera substancje czynne: - 50 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Aesculus hippocastanum L., cortex (kora kasztanowca) (40-90:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: metanol 90 % (v/v). - 5 mg lidokainy chlorowodorku(Lidocaini hydrochloridum).
Jak stosować?
Dorośli: o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy za pomocą załączonej kaniuli nałożyć żel na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5 - 1,0 g (pasmo żelu o długości ok. 2 cm), 2 - 3 razy dziennie, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując żel raz na dobę. Preparat należy stosować do ustąpienia objawów. Jeżeli po 7 dniach stosowania preparatu nie ma poprawy lub gdy nastąpi zaostrzenie dolegliwości związanych z chorobą hemoroidalną, należy skontaktować się z lekarzem. Sposób podawania Podanie doodbytnicze. Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu produktu. Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u dzieci. W związku z tym nie zaleca się stosowania produktu u osób poniżej 18 roku życia.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować preparatu Neo-Aesculan, jeśli występuje nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, uczulenie na amidowe środki miejscowo znieczulające i/lub na rośliny z rodziny Asteraceae.
Pojemność
30 g
Producent
Herbapol Poznań
Szczegóły
5535302
LEK OTC
żel doodbyt.
30 g
Dostawa

SPOSÓB DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

CZAS DOSTAWY

(dni robocze)

DPD KURIER

11,99 zł.

1 DZIEŃ

DPD PUNKT ODBIORU

11,99 zł.

1 DZIEŃ

ODBIÓR OSOBISTY*

DARMOWA

PON - PT 7:00 - 20:00

SOBOTA  7:00 - 15:00

 

*DARMOWY ODBIÓR  w aptece Narutowicza 83 i 1 Maja 36, Lublin.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 299 ZŁ.

Wszystkie zamówienia wysyłamy tego samego dnia/ do 24 h po otrzymaniu płatności.

Dostawa w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

Zapytaj farmaceutę
Cena
15,79 zł
w tym VAT
Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłamy w 24 h

Darmowa dostawa od 299 zł

Podobne produkty

Sprawdź, jakim produktom zaufali inni

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć